Strona Główna » Dom i ogród » Inne - Dom i ogród » 11 niezwykłych zastosowań kuchenki mikrofalowej

11 niezwykłych zastosowań kuchenki mikrofalowej

Po najnowszych badaniach, które obaliły mit jakoby produktów przyrządzonych w mikrofalówce szkodziłoby zdrowiu co raz więcej osób sięga po te urządzenie. Skraca czas podgrzewania i rozmrażania jedzenia. Niektórzy tworzą w niej całe zestawy obiadowe. Istnieją jeszcze inne zastosowania kuchenki mikrofalowej. Poniżej przedstawiamy 11 nietypowych zastosowań tego urządzenia.

zastosowania kuchenki mikrofalowej, aromat przypraw, odświeżenie chleba w kuchence mikrofalowej,  sok z cytrusów kuchenka mikrofalowa, rozpuszczanie miodu w kuchence mikrofalowej, skórka z pomidorów kuchenka mikrofalowa, odkażanie gąbek w kuchence mikrofalowej
Zastosowania kuchenki mikrofalowej

 

1. i przyprawy

Mikrofalówka zwiększy aromat przypraw. Wystarczy wstawić je do mikrofali na 30 sekund na pełną moc.

2. Mikrofalówka i czerstwy

Mikrofalówka „odświeży” czerstwy chleb. Zawiń chleb w ręcznik papierowy i wstaw na minutę do mikrofalówki ustawionej na pełną moc. Ten zabieg sprawi, że chleb będzie jak nowy.

3. Mikrofalówka i migdały

Migdały będzie łatwiej obrać jeżeli włożymy je do gorącej wody a następnie do mikrofalówki i będziemy ogrzewać przez 30 sekund na pełnej mocy. W podobny sposób pozbędziemy się skórek z orzechów włoskich, jednak te musimy trzymać w mikrofalówce dłużej – około 4-5 minut.

4. Mikrofalówka i cytrusy

Z pomarańczy, cytryny, grejpfruta czy limonki wyciągniętej prosto z lodówki znacznie trudniej wycisnąć sok niż z tej, lekko podgrzanej lub pozostawionej w temperaturze pokojowej. Wystarczy zatem cytrus z którego chcemy wycisnąć sok, włożyć na 30 sekund do kuchenki nastawionej na 100 procent mocy. Nie tylko łatwiej wyciśniemy sok, ale będzie go więcej. Ponadto z tak ogrzanej pomarańczy łatwiej będzie usunąć białą skórkę

5. Mikrofalówka i miód

Zaschnięty miód łatwo rozpuścić gdy włożymy otwarty słoik z miodem na 1-2 minuty do mikrofalówki.

6. Mikrofalówka i gąbki do naczyń

Ani gąbek do mycia naczyń w pralce ani włożenie jej do zmywarki nie odkazi tak jej jak włożenie jej do kuchenki mikrofalowej. Wystarczy 3 minuty i pozbędziemy się 99% bakterii, wirusów, pasożytniczych pierwotniaków, które skutecznie opierają się ciepłu i związkom chemicznym.

7. Mikrofalówka i deski do krojenia

Krojąc rybę, mięso, czosnek, cebulę często na desce do krojenia pozostaje nieprzyjemny zapach, którego trudno usunąć. Aby pozbyć się tego zapachu wystarczy przetrzeć deskę cytryną i podgrzać minutę w mikrofalówce ustawioną na wysoką temperaturę

8. Mikrofalówka i rozpuszczanie masła

Przechowywane w lodówce często nie nadaje się do smarowania. Wystarczy jednak na kilka sekund wstawić do kuchenki mikrofalowej i gotowe. Pamiętaj jednak, że nie może być w papierku. Najlepiej, by było pozostawione na szklanym spodku i w dawce „jednorazowej”. W podobny sposób możemy rozpuszczać i podgrzewać czekoladę.

9. Mikrofalówka i pomidory

Okazuje się, że nie trzeba gotować wody, polewać wrzątkiem pomidory by pozbyć się skórki. Wystarczy wstawić je na minutę do mikrofalówki ustawionej na 100% mocy. Skórka powinna zejść bez problemu.

10. Mikrofalówka i suszenie potraw

W kuchence mikrofalowej bardzo łatwo wysuszyć (pietruszkę, bazylię, tymianek itd.). Należy ułożyć na papierowych ręcznikach i wstawiamy na 30 sekund do kuchenki ustawionej na pełną moc. Czynność powtarzamy aż będą suche i z łatwością dadzą się pokruszyć.
Podobnie uprażymy choćby orzechy czy do zupy. Jedną warstwę produktów ułożoną na talerzu, podgrzewamy na wysokiej mocy przez dwie do trzech minut. Kiedy kuchenka skończy działanie, jeszcze przez minutę pozostawmy zawartość w środku.

11. Mikrofalówka i kosmetyki

Odżywcze do włosów czy nawilżające do twarzy lepiej działają, gdy są podgrzane. Wystarczy zaledwie dziesięć do dwudziestu sekund delikatnego podgrzewania. Wosk, masło kakaowe czy oliwkę można umieść w salaterce i podgrzać w urządzeniu, aż się rozpuszczą. Uważaj by nie zagotować mieszaniny.

Zobacz także

deser-tysiaca-platkow

Jak przygotować deser tysiąca płatków? Deser prosto z Francji

FacebookTwitterGoogle+Pinterest Przepis na deser tysiąca płatków Istnieją desery, które są wpisane w kanon sztuki kulinarnej …

Pin It on Pinterest