Jak walczyć z alkoholizmem?

uzależnienie alkoholowe
Alkoholizm- jak z nim walczyć domowymi sposobami?

W dzisiejszych czasach, każdy z nas żyje w ciągłym biegu. Pracujemy na pełnych obrotach, często po kilkanaście godzin dziennie. Brak snu, ciągły stres, denerwujący szef, który nigdy nie jest do końca zadowolony z naszej pracy. Takie tempo i styl naszego życia powoduje, że szukamy sposobu na odreagowanie po ciężkim dniu pracy. Niestety coraz częściej zamiast odpoczynku na łonie natury; spacerze czy też jeździe na rowerze, wybieramy szybszą i łatwiejszą metodę relaksu czyli alkohol.
Czy nie miło jest usiąść wygodnie w fotelu przed telewizorem albo z książką i drinkiem w ręku? Chociaż na wieczór uciec na godzinę, dwie od codzienności? Alkohol na pewno nam to ułatwi, wyluzuje, fajnie zamiesza w głowie i pozwoli na chwilkę zapomnienia. Niestety jest to bardzo zdradliwy, a co najgorsze, szybki sposób do poważnego uzależnienia. Oczywiście jeden drink nie jest żadną zbrodnią. Jednak należy uważać, bo im częściej wybieramy taką formę relaksu, tym bardziej jesteśmy podatni na uzależnienie alkoholowe. Dochodzi do momentu, że wieczorny drink staje się dla nas codziennością i bez tego nie możemy sobie wyobrazić popołudnia w domu. Zaczynamy mieć  problemy z zasypianiem, pojawia się rozdrażnienie, niepokój, a  ukojenie daje nam już tylko ten niewinny „drink” albo „jedno piwko”. Złudne poczucie relaksu i odprężenia, jakie daje nam alkohol znika, a pojawia się kolejny problem. W konsekwencji jesteśmy jeszcze bardziej niewyspani, zmęczeni i rozdrażnieni, a dawny odpoczynek zamienia się w nałóg. Zanim sami zdążymy to zauważyć, że mamy problem z alkoholem może być już za późno.
Jak więc sobie poradzić z odstawieniem alkoholu, bez konieczności podejmowania od razu radykalnych środków? Mało, kto wie, ale z tego typu alkoholizmu, można wyleczyć się w domu i to o ile to oczywiście konieczne bez wiedzy chorego. Jako lek posłuży genialne zioło, o którym wiemy bardzo mało, a bardzo często nie mamy pojęcia o jego istnieniu.
KOPYTNIK POSPOLITY – wieloletnia roślina rosnąca do wysokości 10 centymetrów, jest stosowana w domowych sposobach walki z alkoholizmem. Można stosować zarówno jej kłącza, jak i korzenie. Zazwyczaj kuracja powinna trwać kilka dni. Ponieważ każdy organizm reaguje inaczej, powinno się ją stosować, aż do momentu stałego zniechęcenia do alkoholu. Poniżej podaję receptury na bazie kopytnika, które naprawdę warto wypróbować, zanim zaczniemy faszerować  się farmaceutykami.
Przepis pierwszy
Do emaliowanego naczynia wsypać łyżkę stołową kopytnika pospolitego i zalać ją szklanka wody, zagotować  i pozostawić na wolnym ogniu na około 2 min. Zdjąć garnek z kuchenki, a po godzinie przecedzić jego zawartość, korzenie wyrzucić, a wywar po wystygnięciu wstawić do lodówki. W lodówce może w niej stać nie dłużej jak 3-4dni.  Przez kilka dni do 200ml wódki dodajemy po łyżce stołowej wywaru i w taki sposób podawać do picia choremu.  Po wypiciu wywaru  po jakimś czasie pojawią się nudności i torsje. Kilka takich zabiegów skutecznie wywoła u alkoholika niechęć do alkoholu.
Przepis drugi 
Mielimy 2 łyżki stołowe korzenia kopytnika, wrzucamy do emaliowanego garnka, zalewamy 2 szklankami zimnej wody. Mieszankę należy zagotować, a następnie pod przykryciem na małym ogniu gotujemy przez 30min.  Po upływie tego czasu przecedzamy zawartość garnka, podobnie jak poprzednio korzenie należy wyrzucić, a uzyskany wywar podzielić na 4 równe części. Tak przygotowany napar podajemy osobie uzależnionej od alkoholu po jednej części  4 razy dziennie, na godzinę przed posiłkiem.  W krótkim czasie przejdzie ochota na picie alkoholu.
Kopytnik pospolity na pewno jest dostępny w dobrych sklepach zielarskich, na pewno nie w stałej sprzedaży, ale z pewnością można go zamówić u sprzedawcy, w internecie także można go znaleźć w sprzedaży wysyłkowej prowadzonej przez dobre zielarskie apteki.

Udostępnij znajomym :