Strona Główna » Dom i ogród » 9 sposobów na czysty dom bez chemii

9 sposobów na czysty dom bez chemii

9 sposobów na mieszkania zgodnie z naturą bez użycia środków chemicznych

Jesteśmy przyzwyczajeni, że wszelkie środki czystości możemy zakupić bez problemu w sklepie. Rzadko jednak zastanawiamy się czy środki te nie szkodzą nam i środowisku. A to błąd. Coraz częściej wybucha wiadomość, że powszechnie stosowany składnik środków chemicznych oddziałuje nieodwracalnie na nasz organizm i powoduje wiele chorób np. skóry. Warto więc zastosować sprawdzone domowe metody, z których korzystały nasze babcie na utrzymanie czystości w domu.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest

1. Sposób na błyszczące szklane naczynia

Aby przywrócić oknom, talerzom, szklankom itd. piękny namocz je przez godzinę w roztworze ciepłej wody, łyżeczki soli i trzech łyżek octu. Następnie opłucz i wytrzyj.

2.Usuwanie ciemnego nalotu po kawie i herbacie z kubków

Zabrudzone ciemnym nalotem po kawie czy herbacie kubki włóż do dużego pojemnika i zalej na noc roztworem ciepłej wody i kliku łyżek sody oczyszczonej. Rano opłucz naczynia pod bieżącą wodą. Powinny odzyskać dawny wygląd.

3. tłustej patelni

Aby łatwiej usunąć z patelni zagotuj na niej stężony roztwór soli.

4. Usuwanie rdzy

Aby usunąć ślady rdzy z kranów i emaliowanych garnków przetrzyj zardzewiałe miejsce kawałkiem cytryny i spłucz wodą.

5. Sposób na brudne fugi

Silnie zabrudzone fugi między kafelkami z łatwością domyjesz starą szczoteczką do zębów zamoczoną w occie.

6. na zmywalnych tapetach

Jeśli na zmywalnych tapetach pojawiły się plamy spróbuj wyczyścić ją sodą oczyszczoną. Do kilku łyżek sody oczyszczonej dodaj trochę wody i wymieszaj. Ma powstać konsystencja pasty. Powstałym środkiem przetrzyj plamy, a następnie zbierz sodę wilgotną ściereczką.

7. w czajniku

Aby usunąć kamień z czajnika zagotuj w nim wodę ze szklaną octu i garścią sody oczyszczonej. Kamień odejdzie bez problemu.

8. Środek do czyszczenia podłogi

Z roztworu mydła, soku z cytryny lub kwasku cytrynowego otrzymasz środek do czyszczenia podłogi. Otrzymaną substancją umyj podłogę, a potem przetrzyj miękką szmatką. nabierze blasku.

9. Środek do mycia zlewu

Aby sporządzić środek do mycia zlewów zmieszaj trzy łyżki mydła w płynie, trzy łyżki octu i łyżeczkę sody oczyszczonej. Powstałą pastą możesz również umyć kafelki i okap kuchenny.

A może znacie jakieś ciekawe sposoby na domowe środki czystości z których korzystacie na co dzień? Podzielcie się nimi z czytelnikami w komentarzu.

Zobacz także

porzadki-w-ogrodzie

Jesienne porządki w ogrodzie. Co należy zrobić przed zimą?

FacebookTwitterGoogle+Pinterest Każda pora roku wymaga odpowiedniego przygotowania ogrodu. Przed nadejściem wiosny sprząta się pozostałości zimy, …

Pin It on Pinterest

Share This

Udostępnij znajomym...

Jeśli ten artykuł Ci się spodobał to udostępnij go znajomym