Strona Główna » Zdrowie » Choroby i leczenie » Choroba lokomocyjna – proste sposoby na jej zapobieganie

Choroba lokomocyjna – proste sposoby na jej zapobieganie

Chorobę lokomocyjną ( kinetoza, ruchu) możemy pokonać na kilka sposobów. Oprócz brania leków z apteki, możemy spróbować wykorzystać do walki z tym przykrym schorzeniem występującymi podczas poruszania się środkami transportu.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest


Jednym z nich jest żucie kawałków świeżego lub kandyzowanego imbiru. Na dwie godziny przed wyjazdem zaparzmy sobie herbatę z imbiru, a w warto zabrać imbirowe ciastka. Zawarte w imbirze gingerole pomagają powstrzymać odruchy wymiotne.

Na chorobę lokomocyjną wykorzystaj z mięty, bazylii lub z melisy. W momencie złego samopoczucia, nasącz olejkami chusteczkę i przyłóż je blisko nosa.

Nudności pomoże złagodzić również . Przed wyjazdem w trasę zjedz np. ogórka lub cebulę marynowane w occie.

Do walki z chorobą lokomocyjną możemy wykorzystać akupresurę. Gdy poczujesz mdłości podczas jazdy, zacznij uciskać punkt pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Rób to raz dla dla lewej i raz dla prawej dłoni, aż do poczucia ulgi.

Jeżeli znasz inne sprawdzone metody na walkę z chorobą lokomocyjną to podziel się nimi wpisując własne doświadczenia w komentarzach.

Zobacz także

dieta-paleo

Wady i zalety diety Paleo

FacebookTwitterGoogle+Pinterest Co roku inna dieta dominuje na portalach internetowych i w gazetach. Kolejna dieta, która …

Pin It on Pinterest

Share This

Udostępnij znajomym...

Jeśli ten artykuł Ci się spodobał to udostępnij go znajomym