Strona Główna » Zdrowie » Medycyna naturalna » Herbata lipowa z wkładką na przeziębienie

Herbata lipowa z wkładką na przeziębienie

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest

Herbatka lipowa jest naturalnym lekiem na przeziębienie. Zawiera dużą ilość witamin C i PP. Działa napotnie, przeciwgorączkowo, łagodzi kaszel. Ponadto lipy mają bardzo przyjemny miodowy , który utrzymuje się nawet po ususzeniu. Warto więc mieć ususzone lipy w domu by ratować się nimi w czasie przeziębienia.

Niezwykle skutecznym środkiem na przeziębienie jest herbata lipowa z miodem, cytryną i… wódką. Herbatę taką najlepiej stosować jest kiedy zaczynamy czuć, że bierze nas choroba. Mamy dreszcze, czujemy bóle stawów, zaczyna boleć gardło. to bogate źródło C, która zwiększa odporność organizmu i pomaga organizmowi szybsze uporanie się z chorobą. Miód natomiast jest nie tylko słodzikiem, dzięki któremu nasz napój będzie lepiej smakował. Zawiera składniki, które nawilżają wyschniętą śluzówkę gardła i działają i działają przeciwbakteryjnie. Natomiast ma właściwości odkażające. Większość wirusów i bakterii zostaje niszczona.

Jednak UWAGA. Herbaty z prądem nie możesz stosować kiedy zażywasz inne leki, zwłaszcza antybiotyki.

Jak przygotować taką herbatkę?
Łyżeczkę suszonych kwiatów lipy zalej w dużym kubku wrzątkiem i parz pod przykryciem około 5 minut. Jeżeli nie zbierałeś kwiatów lipy w czasie lata to w każdej aptece, sklepie zielarskim i dobrze zaopatrzonych sklepach spożywczych możesz kupić suszone kwiaty lipy w saszetkach. Kiedy naciągnie, dodaj dwa plasterki cytryny, łyżeczkę miodu i kieliszek wódki. Napój wypij jak najcieplejszy. Najlepiej w łóżku pod kocem bo błyskawicznie rozgrzewa. Herbata taka wypita na noc sprawia, że śpimy bardzo dobrze a rano czujemy się o wiele lepiej.

Zobacz też
Właściwości lipy
Domowe sposoby na przeziębienie.

Zobacz także

dieta-paleo

Wady i zalety diety Paleo

FacebookTwitterGoogle+Pinterest Co roku inna dieta dominuje na portalach internetowych i w gazetach. Kolejna dieta, która …

Pin It on Pinterest

Share This

Udostępnij znajomym...

Jeśli ten artykuł Ci się spodobał to udostępnij go znajomym