Strona Główna » Dom i ogród » Jak czyścić przypalony piekarnik, blachę, grill ?

Jak czyścić przypalony piekarnik, blachę, grill ?

Jak wyczyścić brudny naszej kuchenki?

W artykule opisany zostanie sposób na piekarnika, natomiast przedstawioną metodę możemy zastosować również do blachy czy grilla. Zanim zaczniemy jakiekolwiek działania powinniśmy się zapoznać z instrukcją obsługi piekarnika. Z niej dowiemy się, jakich środków chemicznych nie powinniśmy używać, aby go nie zniszczyć. Jest to bardzo ważny punkt przed podjęciem sprzątania i nie należy go lekceważyć.

jak wyczyścić piekarnik,czyszczenie piekarnika, jak wyczyścić piekarnik w środku,czyszczenie kuchenki, czyszczenie grilla,
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
Jak wyczyścić piekarnik?

Jak wyczyścić urządzenia piekarnika?

Najlepszą metodą do wyczyszczenia urządzeń piekarnika (grilla czy blachy) jest użycie soli. i resztki brudu wystarczy posypać solą i podgrzewać w piekarniku tak długo, aż sól zrobi się brązowa. Następnie wystarczy wytrzeć brudne elementy ręcznikiem papierowym i umyć przedmiot tak jak to zawsze robimy.

Jak wyczyścić piekarnik w środku?

Jednym ze sposobów może być użycie w stosunku 1: 1 gorącej wody i octu. Możemy jeszcze do tego roztworu dodać niewielką ilość płynu do mycia naczyń, żeby octu nie był tak intensywny. Następnie myjemy piekarnik i spłukujemy go czystą wodą używając to tego wypłukanej ściereczki.

Jeżeli piekarnik jest trochę brudny to do jego umycia możemy posłużyć się roztworem wody i sody oczyszczonej. Wystarczy wymieszać podane składniki w następujący sposób: na dwie szklanki ciepłej wody wsypać dwie lub trzy łyżki sody.  Jest to dobra metoda, jeżeli nie odpowiada nam ostry zapach octu.
 Bywają , które mimo podanych sposobów nie schodzą. Co wtedy zrobić? W takim przypadku nie mamy wyjścia w musimy zakupić specjalny płyn do mycia piekarników. Kupując go musimy pamiętać, żeby go zastosować zgodnie z podanym na etykiecie sposobem. Lepiej poświęcić na to trochę czasu, żeby mieć pewność, że nasze przyrządzane są w zdrowych dla nas warunkach.

Jak utrzymać piekarnik w czystości?

Lepiej jest zapobiegać, niż w przyszłości męczyć się ze sprzątaniem. Dlatego jeżeli pieczesz, to lepiej wyłóż elementy piekarnika np. blachę – papierem do pieczenia lub folią aluminiową i dopiero na niej umieść pieczone danie. Po skończeniu pieczenia łatwo wyrzucisz do kosza, a piekarnik pozostanie czysty.

Zobacz także

porzadki-w-ogrodzie

Jesienne porządki w ogrodzie. Co należy zrobić przed zimą?

FacebookTwitterGoogle+Pinterest Każda pora roku wymaga odpowiedniego przygotowania ogrodu. Przed nadejściem wiosny sprząta się pozostałości zimy, …

Pin It on Pinterest

Share This

Udostępnij znajomym...

Jeśli ten artykuł Ci się spodobał to udostępnij go znajomym