Strona Główna » Zdrowie » Higiena » Jak dbać o zęby?

Jak dbać o zęby?

zęby, jak dbać o zęby, higiena zębów, zdrowe zęby, białe zęby, czyste zęby
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
Sposób na zdrowe
O zęby warto jest dbać. W trosce o zęby należy kilka razy w roku zgłaszać się na kontrolne badania u stomatologa. Codzienna jamy ustnej polega na umyciu zębów co najmniej 2 razy dziennie po posiłkach. Szczególnie ważne jest wieczorem, po kolacji, aby zalegający przez noc pokarm nie powodował próchnicy zębów. Po każdym jedzeniu usta należy przynajmniej przepłukać wodą.

Do mycia najlepiej nadaje się specjalna średnio twarda szczoteczka oraz pasta lub proszek. Zęby górne szczotkuje się od góry do dołu, zęby dolne od dołu do góry. Nowoczesne pasty  do zębów skutecznie zapobiegają próchnicy i tworzeniu się kamienia nazębnego, dezynfekują jamę ustną i łagodzą stany zapalne. Ułatwiają one racjonalną pielęgnację jamy ustnej i zapobiegają powstawaniu licznych schorzeń. Do płukania ust i gardła można stosować specjalne płyny do płukania ust. Działają one dezynfekująco oraz poprawiają wydzielający się z ust. Po zębów warto pamiętać o wargach i natłuścić je kremem.

Zobacz także

mydlo

Mydlane kuracje

FacebookTwitterGoogle+Pinterest W stosowaniu naturalnej pielęgnacji nie można pominąć mydeł o tradycyjnych recepturach. Każdy rodzaj produktu …

Pin It on Pinterest

Share This

Udostępnij znajomym...

Jeśli ten artykuł Ci się spodobał to udostępnij go znajomym