Strona Główna » Uroda » Kosmetyki » Jak dobrać zapach perfum?

Jak dobrać zapach perfum?

Rynek perfum bardzo się rozbudował i obecnie możemy znaleźć tysiące różnych zapachów na rynku, co niestety nie ułatwia naszego wyboru. Dobór odpowiednich perfum może się okazać nawet przytłaczający. Jest to bardzo osobisty wybór, z którym ludzie będą Cię kojarzyć lub komplementować. Wystarczy jednak trochę odpowiedniej wiedzy a zakup właściwego  zapachu okaże się łatwym zadaniem.

można sklasyfikować, biorąc pod uwagę nuty, akordy oraz inne cechy, które określają podobieństwa między zapachami. Częściej jednak – świadomie lub nieświadomie-  skłaniamy się ku konkretnej rodzinie zapachowej. Oto niektóre z nich:

  • Świeża– są to zapachy często zawierające nuty „zielone”, jak świeżo skoszonej trawy, wiosny w powietrzu, cytrusów. Jeśli prowadzić aktywny tryb życia i lubisz przebywać na świeżym powietrzu ten może być dla Ciebie najlepszy.
  • Orientalna– składa się z nut, które są bogate, odważne i ogólnie egzotyczne. Zawartość ambry i wanilii skłania zapach w kierunku „cięższych”, bardziej zmysłowych aromatów, idealnych na nocne wypady lub romantyczne okazje.
  • Kwiatowa– prawdopodobnie najbardziej popularna ze wszystkich kategorii zapachowych. Kwiatowe zapachy mogą obejmować pojedynczy kwiat lub bukiety (kombinacje kilku zapachów kwiatów). Mogą zawierać nuty jaśminu, goździka, gardenii, kwiatu pomarańczy, róży, konwalii, tuberozy i wielu innych kwiatów. Kwiatowe zapachy mogą być pudrowe i słodkie, w zależności od ich kombinacji. Jeśli lubisz zapach konkretnego kwiatu, może powinieneś spróbować zapachów, które zawierają jego nuty.
  • Drzewna (lub szyprowa)– grupa ta składa się z aromatów drzewnych i aromatycznej nuty mchu, sandałowego, cedru lub dębu. Czasami zawiera również pachnący piżmem zapach paczuli oraz wetiweru i sosnę. Wiele męskich zapachów należy do tej kategorii, biorąc pod uwagę bogactwo drzewiastych zapachów.

Skoro znasz już podstawy dotyczące zapachów, jak zabrać się za ich wybór. Pomoże ci te kilka trików:

  1. Poznaj wszystkie rodziny zapachów i określ, która podoba Ci się najbardziej, zaoszczędzi Ci to dużo czasu. W doborze perfum z każdej kategorii pomoże Ci specjalista z obsługi w różnych perfumeriach, jak np. Douglass, Hebe, Sephora.
  2. Najpierw rozpyl perfum na próbniku, powąchaj, następnie odczekaj 5 do 10 minut i jeśli zapach nadal ci się spodoba, popsikaj nim na skórze.
  3. Weź pod uwagę swój typ skóry. Twoja jest sucha, tłusta, czy mieszana? Zapach ulatnia się szybciej z suchej skóry dlatego warto rozglądać się za bardziej trwałymi perfumami lub wodami perfumowanymi i zrezygnować z wód toaletowych.

Nasz zmysł węchu wzmaga się w miarę upływu dnia i  w cieplejsze dni. Dlatego wybieraj się na popołudniami, aby lepiej dobrać zapach perfum.

Zobacz także

pielegnacja_wlosow

Domowe kuracje wzmacniające włosy

FacebookTwitterGoogle+Pinterest Przed czterdziestką organizm zaczyna dojrzewać, wchodzi w proces starzenia się i włosy są dalekie …

Pin It on Pinterest

Share This

Udostępnij znajomym...

Jeśli ten artykuł Ci się spodobał to udostępnij go znajomym