Strona Główna » Zdrowie » Choroby i leczenie » Jak leczyć migrenę?

Jak leczyć migrenę?

migrena, jak leczyć migrenę, bóle migrenowe, ból głowy, leczenie migreny, leki na migrenę
Jak pozbyć się migreny?
Migrenie towarzyszy bardzo silny, pulsujący . U niektórych bóle migrenowe powodują także nudności, zaburzenia widzenia, wymioty i nawet nadwrażliwość na światło. Lekarze specjaliści do dziś tak naprawdę nie są pewni, co powoduje występowanie migren. Po wielu latach badań sądzą, że przyczyną przykrego bólu może być nieprawidłowe zwężanie i rozszerzanie się naczyń krwionośnych dostarczających krew do mózgu.

Oprócz tego dowiedziono, że na mogą wpływać; , wahania hormonalne podczas cyklu miesiączkowego, stosowanie środków antykoncepcyjnych, głód kofeinowy, zmiany pogody, zbyt jaskrawe światło, złe dodatki pokarmowe czy też zbyt jaskrawe światło. Z badań wynika, że częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn.

migreny jest trudne, ale opiszemy kilka wskazówek, które pomoże jej unikać.
Staraj się unikać pokarmów, które zawierają tyraminę.   Ten aminokwas podejrzany o powodowanie migreny występuje m.in. w mięsach suszonych i marynowanych (kabanosy, salami, frankfurterki), w serach typu cheddar, w orzechach, w czekoladzie i czerwonym winie.
Zwalczyć migrenę możesz przy pomocy dobrych dla nas kwasów tłuszczowych, które zawiera lniany.  Stosuj go do sałatek, sosów i napojów mlecznych wszędzie gdzie będzie pasował. Udowodniono dobry wpływ oleju lnianego na walkę z migreną, ponieważ kwasy tłuszczowe w nim zawarte powodują, że nasz organizm produkuje mniej prostaglandyn odpowiedzialnych za stany zapalne i zwężenia naczyń krwionośnych.
W zwalczaniu migreny wspomagaj się suplementami. Witamina B (ryboflawina) stosowana codziennie pomaga w uniknięciu przykrego bólu związanego z atakami migreny.
Co zrobić, gdy poczujesz, że zbliża atak migreny?  W takim przypadku zjedz świeżo zmielony, starty korzeń imbiru około 1-2 gramy. Kłącze imbiru zapobiega migrenom i łagodzi jej atakom, dodatkowo blokuje produkcję prostaglandyn odpowiedzialnych za bolesne migreny.

Zobacz także

oczyszcznie watroby

Sposoby na regenerację wątroby

Wątroba bywa często bagatelizowana. Świadomość jej istnienia ma każdy, jednak bardziej przejmujemy się żołądkiem, jelitami, …