Strona Główna » Zdrowie » Choroby i leczenie » Jak radzić sobie z grzybicą stóp

Jak radzić sobie z grzybicą stóp

Lato to idealny czas na rozwój drożdżaków odpowiedzialnych za . Kąpiele na basenie, chodzenie z bosymi stopami a do tego ciepło i wilgoć. Efekt? . Objawia się ona białawymi wykwitami na skórze stóp, zwłaszcza między palcami. Pojawiają się również pęcherzyki, zaczerwienienia.

Po pierwsze usunąć odpowiedzialne za grzybicę stóp z odzieży

Gdy zaatakuje nas grzybica stóp w pierwszym kroku należy zająć się skarpetkami i butami. Cóż z tego, że zajmiemy się stopami gdy grzyb dalej będzie mieszkał w naszej odzieży. Stare skarpetki należy wyrzucić lub wyprać w temperaturze 95°C, to samo dotyczy ręczników. , które nie wytrzymają takiej wysokiej temperatury a szkoda jest ich wyrzucić można umyć szamponem przeciwłupieżowym z ketokonazolem, wysuszyć na słońcu i zasypać talkiem przeciwgrzybiczym. Zarówno jak i talk jest to kupienia w aptekach.

grzybica stóp, grzybica stóp skarpetki, grzybica stóp leki, grzybica stóp buty, grzybica paznokci, grzybica stóp objawy, grzybica stóp higiena, stopy
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
Jak radzić sobie z grzybicą stóp

Po drugie suche, nieprzegrzane stopy oraz leki przeciw grzybicy stóp

Teraz czas na stopy. Można je smarować olejkiem z herbacianego (również do nabycia w aptekach). Olejek stosowany dwa razy dziennie dość skutecznie zwalcza grzyby. Na czas kuracji, codziennie przed założeniem butów posypuj stopy talkiem, zwłaszcza między palcami. Talk wysusza skórę unikamy więc w ten sposób tworzenia ulubionej przez grzyby wilgoci. Ważny jest także dobór obuwia. Należy nosić przewiewne buty, unikać tych z grubymi, gumowymi podeszwami. Z leków dostępnych bez recepty warto sięgnąć po Clotrimazol, Lamisilat, Undofen, Oliprox. Kiedy jednak swędzenie nie ustaje należy udać się dermatologa by przepisał silniejsze leki.

Zobacz także

dieta-paleo

Wady i zalety diety Paleo

FacebookTwitterGoogle+Pinterest Co roku inna dieta dominuje na portalach internetowych i w gazetach. Kolejna dieta, która …

Pin It on Pinterest

Share This

Udostępnij znajomym...

Jeśli ten artykuł Ci się spodobał to udostępnij go znajomym