Strona Główna » Dom i ogród » Bezpieczeństwo w domu » Jak wybrać zamek do drzwi?

Jak wybrać zamek do drzwi?

zamek do drzwi, drzwi zewnętrzne, zatrzask do drzwi, jaki zamek wybrać, zabezpieczanie drzwi
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
Zamek do zewnętrznych
Gdy już wiemy jakie wybrać drzwi do naszego domu to warto poświęcić trochę czasu na dobór odpowiedniego do nich zamka. Od tego jaki wybierzemy zależy w końcu lokatorów domu czy też mieszkania.

Przy zakupie zamka, poza funkcjonalnością i estetyką wykonania, należy się kierować jego odpornością na włamanie. Najlepiej, aby zamek miał potwierdzony certyfikat bezpieczeństwa.  Warto tutaj dodać, że w przypadku włamania do domu ubezpieczyciel na pewno zapyta jaki zamek był zamontowany w drzwiach zewnętrznych. Dlatego, aby uniknąć problemów w przyszłości lepiej zakupić droższy zamek z atestem, ale sprawdzony.
Atest klasy C (atest jest wymagany przez ubezpieczycieli). Otwarcie takiego zamka zajmuje złodziejowi ponad 6 minut. Jeśli udaje się to zrobić w ciągu 3-6 minut, zamek ma klasę B.

Czy zamek Gerda wystarczy?

Wiadomo, że zamki Gerdy świadczą o bezpieczeństwie i gwarancji jakości. Wiadome też jest, że nie należą do tanich. Zamiast montować jeden drogi zamek,  lepiej jak zamontujemy dwa lub trzy zamki spełniające atesty bezpieczeństwa wymagane przez ubezpieczycieli. W drzwiach wejściowych najlepiej zamontować dwa lub nawet trzy zamki.
Dobrze, jeśli zamki pochodzą od różnych producentów – złodziejowi trudniej je wówczas sforsować. Ale więcej niż trzy zamki osłabiają konstrukcję drzwi. Gdy montowany jest jeden zamek, to powinien on mieć rygiel z kilkoma bolcami i wymienną wkładkę.

Kiedy wymieniać wkładkę?

Kiedy już wybrałeś zamek to pamiętaj, aby nie udostępniać kluczy do domu nieodpowiednim osobom. Jeżeli klucze do mieszkania trafiły w obce (, remont, wynajęcie itp.) to należy wymienić wkładkę. Pamiętaj, że do zamków atestowanych należy to robić tylko w autoryzowanym punkcie lub u producenta na podstawie kodowanej karty zakupu.

Zobacz także

porzadki-w-ogrodzie

Jesienne porządki w ogrodzie. Co należy zrobić przed zimą?

FacebookTwitterGoogle+Pinterest Każda pora roku wymaga odpowiedniego przygotowania ogrodu. Przed nadejściem wiosny sprząta się pozostałości zimy, …

Pin It on Pinterest

Share This

Udostępnij znajomym...

Jeśli ten artykuł Ci się spodobał to udostępnij go znajomym