Strona Główna » Święta » Imprezy » Jak zorganizować domówkę?

Jak zorganizować domówkę?

Organizacja domówki to nie lada wyzwanie. w małej, ciasnej przestrzeni może okazać się przytłaczająca. Jednak kreatywne rozplanowanie różnych miejsc w domu może przyczynić się do wielkiego sukcesu. Poniższe wskazówkami pomogą Ci zaplanować wymarzoną domówkę.impreza w domu, jak przygotować domówkę, domówka jak zrobić, jak zrobić imprezę w domu, organizacja domówki
  • Usuń wszystkie masywne meble z domu. Jeśli masz zbyt wiele pudełek i stołów, możesz przenieść je do garażu lub piwnicy. Najważniejsze, aby salon oraz korytarze uzyskały dodatkową przestrzeń, a goście przemieszczali się swobodnie po mieszkaniu.
  • Usuń wszystkie książki z półek, dzięki temu uzyskasz dodatkowe miejsce, gdzie goście będą mogli postawić lub talerze.
  • Jedna z Twoich sypialni może posłużyć jako dodatkowy salon. Możesz rozłożyć kolorowe arkusze i poduszki na łóżku, by Twoi przyjaciele mogli się bawić zarówno tam, jak i w salonie.
  • Sporządź listę potrzebnych rzeczy. Pamiętaj o pozostawieniu „rezerwy” dla niespodziewanych gości. Jeśli zaprosiłeś 10 gości, dokup parę dodatkowych porcji jedzenia oraz napojów w razie gdyby osoby te wzięły ze sobą partnerów lub przyjaciół.
  • Pamiętaj, aby przygotować posiłki przed przyjściem gości. W ten sposób kuchnia będzie kolejnym miejscem, w którym będą mogli przebywać, gdy nie ma zbyt wiele miejsca w Twoim salonie.
  • Możesz również zorganizować kolacje w formie bufetu zamiast obsługiwać swoich gości przy stole. W ten sposób goście będą się przemieszczać i w żadnym pomieszczeniu nie będzie tłoczno. Udostępnij sypialnię, pokój dzienny oraz balkon aby zaproszeni mogli zjeść również tam.
  • Ustawiaj nie więcej niż dwa lub trzy stoły obok siebie, gdyż zabierze Ci to cenną przestrzeń. Przeznacz jeden na alkoholowe i bezalkoholowe, na innym zaś postaw oraz dania główne. Jeśli otrzymasz jakieś podarunki schowaj je w innym pomieszczeniu w celu zaoszczędzenia miejsca.
  • Zamiast zamawiać didżeja skomponuj własną składankę i odtwórz muzykę przez niewielkie głośniki stereo, które postaraj się ustawić w kątach salonu, zaoszczędzisz zarówno dużo przestrzeni, jak i pieniędzy.
  • Zagospodaruj przestrzeń w zależności od tego, ile miejsca chcesz przeznaczyć na taniec i rozmowy. Możesz przygotować składane krzesła w salonie, które zajmują niewiele miejsca i dają gościom możliwość odpoczynku podczas imprezy.
  • Upewnij się, że postawiłeś kosze na widoku, aby goście nie musieli ich szukać.

Zobacz także

Zabawy na Haloween

Zabawy na halloweenową imprezę

Halloween jest coraz popularniejsze, zwłaszcza wśród najmłodszych. To zachęca nie tylko do ozdabiania dyni i …