Strona Główna » Święta » Boże Narodzenie » Jak zrobić ozdoby na choinkę z korków?

Jak zrobić ozdoby na choinkę z korków?

na choinkę

Bożego Narodzenia coraz bliżej. Czas pomyśleć o tym, w co ubierzemy tego roczną choinkę. Zamiast kupować nowe bombki i inne ornamenty na drzewko świąteczne – możesz spróbować zrobić ozdoby własnoręcznie. W tym artykule pokażemy jak w łatwy i prosty sposób przyozdobić choinkę bez większych nakładów finansowych.

 

Jeżeli masz już pełno ozdób na choinkę w piwnicy to mimo wszystko warto zrobić własnoręczne ozdoby, – bo będą oryginalne i na pewno dodadzą więcej uroku świątecznej choince.
Zatem do dzieła.

Czego będziemy potrzebowali do zrobienia ozdób na choinkę?

  • korki od wina,
  • klej,
  • sznurek lub ozdobną wstążkę, według upodobań
Jeżeli mamy już zebrane materiały na nasze ozdoby to zaczynamy od przycięcia korków od wina. Wystarczy je przyciąć na grubość od 1 cm do 1,5 cm – w zależności od tego, jaki jest korek. Jeżeli jest twardy i nie pęka to możemy cienko go przyciąć.
Następnie pokrojone korki musimy skleić. Nie próbuj od razu skleić całości – lepiej to wyjdzie, jeżeli najpierw skleisz dół, potem środek i na końcu szczyt.
Po uzyskaniu sklejonego trójkąta z korków – obwiązujemy go sznurkiem lub kolorową wstążką. Róbmy to w ten sposób, aby najpierw zawiązać supeł na naszych korkach, a następnie zrobić kolejną pętlę ze sznurka, która pozwoli na powieszenie ozdoby na choince.
Ostatnią rzeczą jak nam pozostała w tworzeniu naszej ozdoby choinkowej to stworzenie korzenia. Przecinamy korek na pół tak jak to widać na zdjęciu i mocujemy go do ozdoby za pomocą kleju lub szpilki.

Zobacz też: 
Mikołaj z papieru
Jak zrobić gwiazdę na Boże Narodzenie
Jak udekorować parapet na Święta
Szyszki z materiału i kul styropianowych
Wycinanie śnieżynek z papieru
Pięcioramienne gwiazdki z papieru

 

Zobacz także

Zabawy na Haloween

Zabawy na halloweenową imprezę

FacebookTwitterGoogle+Pinterest Halloween jest coraz popularniejsze, zwłaszcza wśród najmłodszych. To zachęca nie tylko do ozdabiania dyni …

Pin It on Pinterest

Share This

Udostępnij znajomym...

Jeśli ten artykuł Ci się spodobał to udostępnij go znajomym