Strona Główna » Zdrowie » Seks i antykoncepcja » Jak zwiększyć libido u mężczyzny?

Jak zwiększyć libido u mężczyzny?

Chociaż każdy mężczyzna chciałby mieć przez całe życie wysokie libido, które nigdy nie opada, nie jest to takie proste. Wiek, stan psychiczny, stan fizyczny, wszystko to wpływa na libido i odbija się na życiu seksualnym. Nie trzeba jednak wpadać w panikę, widząc że nie jest ono już takie, jak w nastoletnich czasach. Jest kilka sposobów, które mogą je skutecznie zwiększyć.

Dobra ma wpływ na libido

To, co jada się na co dzień nie jest bez znaczenia dla męskiego libido. Złe nawyki żywieniowe, związane z nadmiarem tłuszczu oraz brakiem warzyw, mogą w szybkim czasie odbić się na libido oraz wyglądzie. Nadwaga również nie sprzyja ochocie na seks i wielkim możliwościom w sypialni, dlatego zadbanie o pożywienie jest bardzo istotne.

Dieta dobra dla męskiej sprawności seksualnej powinna zawierać bardzo dużo białka, który jest zarówno budulcem mięśni, jak również pomaga w produkcji testosteronu. Najwięcej tego składnika można znaleźć oczywiście w jajku, które stanowi najbardziej wartościowe ze wszystkich. Spożywane tłuszcze warto ograniczyć, ale bez wycofywania ich z całkowicie. Dobrze jest skierować swoją uwagę na oliwę z oliwek oraz inne oleje roślinne, natomiast mięso zamiast smażyć – grillować lub gotować. Ograniczeniu powinny podlegać również węglowodany, w tym ziemniaki, ponieważ mogą podnieć poziom cukru i dodać kilogramów.

Do jednych z najlepszych produktów na podniesienie libido są: awokado, banany, ostrygi, migdały.

Sok z granatów

Granaty od wieków związane były z życiem seksualnym, uchodziły za afrodyzjak jeszcze w starożytnej Grecji i również dzisiaj warto docenić ich właściwości. Można zjadać pestki granatów, żeby wspomóc swoje , lecz jeszcze lepiej sprawdzi się sok z granatów. Możne go zakupić niemal w każdym sklepie spożywczym i warto to robić. Wystarczy jedna szklanka soku z granatów dziennie, żeby przepływ krwi do penisa znacząco się zwiększył. Pomaga to zarówno w osiąganiu erekcji, jak również jej utrzymaniu przez znacznie dłuższy czas, niż wcześniej.

Zdrowa aktywność fizyczna zwiększy libido

Dla zwiększenia libido bardzo dobra jest również aktywność fizyczna. Siedzący tryb i jakikolwiek brak ruchu może zaszkodzić działaniu narządów płciowych.

Aby uzyskać oczekiwane efekty najlepiej ćwiczyć przez 45-60 minut. Dzięki temu zwiększy się produkcja testosteronu niezbędnego do utrzymania dobrego poziomu libido. W ramach aktywności fizycznej najlepiej wybrać ćwiczenia, które sprawiają przyjemność. Jazda na rowerze, siłownia, bieganie, pływanie, wszystko będzie korzystne, jednak trzeba pamiętać, że przemęczenie się nie jest wskazane. Za dużo ćwiczeń powoduje wzrost kortyzolu, hamującego powstawanie testosteronu.

Pomocne działanie słońca

Każdy, przynajmniej raz, słyszał że promienie słoneczne powodują powstawanie witaminy D. Jest to oczywiście prawda, jednak dla mężczyzn promienie słoneczne mogą mieć podwójną wartość. Zwiększają poziom testosteronu, lecz nie tylko. Powodują, że zmniejsza się poziom hormonu o nazwie melatonina. Jest on odpowiedzialny za mniejszą płodność oraz popęd seksualny, więc nie powinno być go zbyt wiele w organizmie.

Już 30 minut przebywania na słońcu, spacerowania, jest w stanie wspomóc męski organizm, a jeżeli słońca brakuje, można skorzystać z solarium.

Zobacz także

cukrzyca

5 rad, które ułatwią życie cukrzykowi

FacebookTwitterGoogle+Pinterest Cukrzyca to groźna choroba, może prowadzić nawet do śmierci, ale kiedy podejmiemy właściwe leczenie …

Pin It on Pinterest

Share This

Udostępnij znajomym...

Jeśli ten artykuł Ci się spodobał to udostępnij go znajomym