Strona Główna » Rodzina » Dziecko » Jaki wpływ na dzieci mają gry komputerowe?

Jaki wpływ na dzieci mają gry komputerowe?

Czy komputerowe mają dobry czy zły wpływa na nasze ? Odpowiedź brzmi: tak i nie.

Psycholog C. Shawn Green z Uniwersytetu Wisconsin twierdzi, że na pewno zmieniają umysł. Granie w gry zmienia fizyczną strukturę mózgu, tak samo jak robi to czytania, gry na pianinie lub poruszanie  się za pomocą mapy. Podobnie jak ćwiczenia mogą budować mięśnie, tak silne połączenie koncentracji i neuroprzekaźników, takich jak dopamina wzmacnia obwody nerwowe, które mogą budować mózg.

Jednak, co powodują te zmiany i jaki wpływ mają na nasze dzieci?

  • Gdy Twoje gra, jego mózg wykonuje prawdziwy . Aby wygrać trzeba wielu umiejętności, który dziecko nie nauczy się w szkole, jak np. myślenie abstrakcyjne. Dziecko opanowuje również zdolność rozumienia instrukcji, rozwiązywania problemów, planowania, zarządzania zasobami, logistyką, wykonywania kilku zadań na raz, równoczesnego śledzenia wielu zmiennych, szybkiego myślenia, podejmowania decyzji, analizy, tworzenia strategii, świadomości sytuacyjnej. Dziecko rozwija umiejętność czytania, rozwija zdolności matematyczne, rozumowanie indukcyjne, testuje hipotezy, uczy się również wytrwałości i koncentracji.
  • Gry sprawiają, że nauka staje się zabawą. Twoje dziecko lubi gry ze względu na kolory, animacje. Dlatego gry wideo są najlepszymi nauczycielami i mogą pomóc w nauce trudnych przedmiotów, takich jak matematyka.
  • Gry wideo zwiększają pewności siebie i poczucie własnej wartości. Wygrywając kolejne poziomy trudności Twoje dziecko uważa się za lepsze i może przenosić to nastawienie do rzeczywistości.
  • Zły wpływ gier na dzieci opiera się na przemocy, którą zawierają. Badania naukowe potwierdzają, że u dzieci, które grają w bardziej brutalne gry odnotowano więcej agresywnych myśli, uczuć i zachowań.
  • Zbyt częste granie sprawia, że Twoje dziecko może izolować się od ludzi. Ponadto, może ono spędzać mniej czasu na innych działaniach, takich jak odrabianie lekcji, czytanie, sport i interakcje z rodziną i przyjaciółmi.
  • Gry mogą mieszać rzeczywistość z fantazją.
  • Gry mogą mieć złe skutki dla zdrowia u niektórych dzieci, powodując otyłość, wady postawy, zaburzenia mięśniowo-szkieletowe, takie jak zapalenie ścięgien, ucisk nerwu, zespół cieśni nadgarstka.
  • Badanie przeprowadzone przez Instytut z siedzibą w Minneapolis sugeruje, że gry wideo mogą być uzależniające dla dzieci. Zwiększają poziom depresji i lęku u dzieci, dlatego też nałogowi gracze często cierpią na fobię społeczną.

Zobacz także

Close up portrait of a cute baby wrapped in a white towel with tongue sticking out

Pielęgnacja skóry normalnej niemowląt

FacebookTwitterGoogle+Pinterest Już noworodki mają określony typ skóry, wymagający odpowiedniej pielęgnacji. Najbardziej pożądana jest oczywiście skóra …

Pin It on Pinterest