Strona Główna » Zdrowie » Higiena » Naturalne metody na przetłuszczające się włosy

Naturalne metody na przetłuszczające się włosy

przetłuszczające się włosy, domowe sposoby na tłuste włosy, porady na przetłuszczające się włosy, domowe sposoby, porady
na przetłuszczające się
Zbyt szybko przetłuszczające się włosy warto co siedem dni myć rozgotowanym mydłem siarkowo-dziegciowym i płukać ziołowym na­parem. Do włosów ciemnych nalłepszy będzie napar z kłącza tataraku i szyszek chmielu, do jasnych natomiast napar z kwiatów rumianku oraz pokrzywy łub macierzanki.
Do przetłuszczających się włosów możemy również użyć maseczki z białek. Sposób przygotowania: ubitą na sztywno pianę z 1-2 białek należy wy­mieszać z sokiem z cytryny i wmasować w skórę głowy przed myciem włosów. Papkę zmywa się po 10 minutach. Zabieg ten zapo­biega nadmiernemu wydzielaniu się łoju oraz przetłuszczaniu włosów.
Kolejnym sposobem, który warto wypróbwać jest suchy ziołowy, wystarczy zemleć na puder korzeń mydlnicy lub kosaćca i sproszko­wane zioło nałożyć na włosy przed pójściem spać, a rano dokładnie spłukać głowę.
Włosy przestaną się także przetłuszczać, jeśli raz na dwa tygodnie nałoży się na nie odżywkę z ło­pianu. Pół mocnego naparu z tej ro­śliny należy wymieszać z połową pi­wa, sokiem wyciśniętym z cytryny i kilkoma kroplami A. Przygotowaną odżywkę nakłada się na umyte i wysuszone włosy (gło­wę należy przykryć czepkiem foliowym).

Od­żywkę najlepiej spłukać po 3 godzinach.

Zobacz także

Ogrzewanie gazowe – wszystko, co musisz wiedzieć o LPG Ogrzewanie gazowe – wszystko, co musisz wiedzieć o LPG

Ogrzewanie gazowe – wszystko, co musisz wiedzieć o LPG

LPG to substancja używana w postaci gazowej, a przechowywana pod ciśnieniem w formie ciekłej, zwana …