Strona Główna » Dom i ogród » Sylwester: jak chronić psa i kota?

Sylwester: jak chronić psa i kota?

kot w sylwestra, pies sylwestra, pies boi się petard, kot boi się petard, zwierzęta boją się petard, zwierzęta w sylwestra, leki uspokajające dla zwierząt
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
w sylwestra

Jak dbać o psa i kota w czasie sylwestra

Sylwester to bardzo stresujący czas dla naszych czworonożnych domowników. Zarówno psy i koty boją się głośnych dźwięków. Zwierzęta mają bardzo wyostrzony słuch. Oprócz lęku odczuwają silny . Wystraszony pies czy może w popłochu uciec. W przypływie adrenaliny pies może przeskoczyć ogrodzenie, którego normalnie nie byłby w stanie sforsować. Oszołomiony może wrócić po kilku dniach. Może również wpaść pod pojazd, dostać zawału serca.

Przed najgłośniejszą nocą w roku na dłuższy spacer z psem wyjdź po południu. Nie spuszczaj go ze smyczy. Często się zdarza, że nawet w trakcie dnia miłośnicy fajerwerków robią próbne wybuchy. W czasie takiego wybuchu pies może się zląc i uciec. Później wychodź z psem na krócej, nie spuszczaj go ze smyczy. Dobrze gdy do obroży przyczepisz karteczkę z adresem.

Najlepiej będzie kiedy w sylwestrową noc zostaniesz ze psem w domu. Okaż mu więcej sympatii, mów do niego, zabawiaj. Umieść go najcichszym pokoju, zasłoń okna. Zrób mu również legowisko coś w rodzaju budy.

Wystraszone koty chowają się za gdzie czują się najbezpieczniej. Najlepiej nie próbować wyciągać go stamtąd ponieważ w strachu może podrapać. Należy uważać przy otwieraniu lub okien aby wystraszony kot nie uciekł w panice.

Leki uspokajające dla psów

Kiedy wiemy, że nasz pupil bardzo źle znosi huk można podać mu leki uspokajające. Nie można jednak dawać zwierzętom leków przeznaczonych dla ludzi. Należy udać się do weterynarza lub chociaż do niego zadzwonić by dowiedzieć się jakie leki można dawać swojemu pupilowi. Można również stosować psie feromony (DAB), które działają uspokajająco na psa. Działają na zasadzie odświeżaczy powietrza.

Zobacz także

Olejki eteryczne i ich nietypowe zastosowanie

Olejki eteryczne i ich nietypowe zastosowanie.

FacebookTwitterGoogle+Pinterest Gdy mowa jest o olejkach eterycznych, zazwyczaj myśli się o nadawaniu zapachu pomieszczeniom, a …

Pin It on Pinterest

Share This

Udostępnij znajomym...

Jeśli ten artykuł Ci się spodobał to udostępnij go znajomym