Strona Główna » Artykuł sponsorowany » Choinka bożonarodzeniowa – jakie drzewko najlepiej sprawdzi się w tej roli?

Choinka bożonarodzeniowa – jakie drzewko najlepiej sprawdzi się w tej roli?

Chyba nikt nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez pięknie przystrojonej choinki. O ile decydujemy się na sztuczne drzewko, pozostaje nam jedynie dobrać do niego odpowiednie . Jednak osoby, które preferują żywe choinki, muszą odpowiedzieć sobie na jeszcze jedno niezwykle istotne pytanie: jaki gatunek najlepiej wybrać?

jakie drzewko wybrać na bozenarodzenie,jakie drzewko wybrac na swieta, choinka na święta

 

Świerk pospolity

Świerk pospolity jest zdecydowanie najczęściej wybieranym drzewkiem świątecznym, między innymi ze względu na wielowiekowe tradycje, choć nie mniejsze znaczenie ma też fakt, że znalezienie świerku pospolitego o stożkowym, symetrycznym pokroju nie jest wielkim wyzwaniem. Atutem tego drzewa jest także intensywny, ale przyjemny, żywiczny , a ponadto stosunkowo przystępna cena. Niestety, świerk pospolity dość szybko zaczyna gubić igły, a po około 3 tygodniach może nawet zrzucić je wszystkie.

Świerk kłujący

Pewną alternatywą dla osób, które zastanawiają się, jakie drzewko na choinkę bożonarodzeniową najlepiej wybrać, może być świerk kłujący. Jak sama nazwa wskazuje, drzewko to ma kłujące, ostre igły, niemniej w odróżnieniu od świerku pospolitego, utrzymują się one na gałęziach nawet przez kilka tygodni (w tym artykule znajdziecie również ciekawe porady: drzewko na choinkę bożonarodzeniową ).

choinka bozonarodzeniowa jaka, jakie drzewko wybrac na swieta, choinka na święta

Jodła kaukaska

W roli choinki bożonarodzeniowej świetnie sprawdza się również jodła kaukaska o regularnej, stożkowatej koronie i ciemnozielonych, błyszczących, zaokrąglonych na szczycie igłach, gęsto osadzonych na gałęziach. Co więcej, igły jodły kaukaskiej bardzo długo się utrzymują i nie opadają nawet po uschnięciu. Na niekorzyść drzewka mogą przemawiać jednak jego dość wysoka cena oraz fakt, że gałązki jodły nie pachną.

Sosna pospolita

Niekiedy na drzewko bożonarodzeniowe wybierana jest również sosna pospolita. W przeciwieństwie do świerku, sosna ma mało symetryczną i luźno rozłożoną formę oraz rzadko osadzonych igłach. W czym zatem tkwi urok sosny? W pięknych, nawet sześciocentymetrowych igłach, które nie opadają przez długi czas, sztywnych gałęziach, dobrze utrzymujących różnego rodzaju , a także intensywnym, żywicznym zapachu. Nie bez znaczenia pozostaje również przystępna, stosunkowo niska cena sosny pospolitej.

jakie drzewko wybrać na bozenarodzenie, choink bozonarodzeniowa jaka, jakie drzewko wybrac na swieta, choinka na święta

Gdzie kupić choinkę bożonarodzeniową?

Choinki najczęściej sprzedawane są krótki przed świętami Bożego Narodzenia, między innymi w pobliżu popularnych sklepów, supermarketów i galerii handlowych. Jeśli wiemy, jakie drzewko będzie pełniło zaszczytną funkcję choinki bożonarodzeniowej w naszym domu, warto zdecydować się na iglaka pochodzącego ze specjalnych plantacji lub terenów przeznaczonych do wycinki.

Ceny choinek są dość zróżnicowane i zależą głównie, jak już zostało wspomniane, od gatunku drzewa, jego wielkości oraz urody. Najtańsze są zazwyczaj sosny oraz świerki, natomiast droższe, lecz zarazem bardziej wytrzymałe – jodły. Jeśli po świętach chcesz przesadzić choinkę do ogrodu lub na działkę, warto wybrać drzewko sprzedawane w doniczkach.

partnera

Hej, mam coś dla Ciebie...

Zapisz się do newslettera i pobierz ZA DARMO poradnik

"10 porad kulinarnych, które warto znać"

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji

Sprawdź swoją skrzynkę e‑mail, w ciągu kilku minut dostaniesz od nas wiadomość

Zobacz także

Jak zmniejszyć wydatki na ślub i wesele?

Ślub oraz wesele to zazwyczaj drogie wydarzenie. Niezależnie od tego jak bardzo chciałoby się ograniczyć …

Hej, mam coś dla Ciebie...

Zapisz się do newslettera i pobierz ZA DARMO poradnik

"10 porad kulinarnych, które warto znać"

Sprawdź swoją skrzynkę e‑mail, w ciągu kilku minut dostaniesz od nas wiadomość