Strona Główna » Artykuł sponsorowany » Jak błyskawicznie zmniejszyć koszty ogrzewania gazowego?

Jak błyskawicznie zmniejszyć koszty ogrzewania gazowego?

Korzystanie z gazu do ogrzewania domu czy mieszkania może być sporym wydatkiem. Istnieje jednak szereg sposobów na to, aby zmniejszyć te koszty praktycznie od ręki. O czym trzeba pamiętać? Zapraszamy do sprawdzenia naszych porad – na pewno przydadzą się przed nadchodzącym sezonem grzewczym.

jak zmniejszyć koszty ogrzewania, jak oszczędzać na gazie, jak oszczędzać zimą na gazie, jak oszczędzać na ogrzewaniu

 

Na wysokość rachunków za stosowany do ogrzewania domu ma wpływ wiele różnych czynników. Zalicza się do nich między innymi stopień izolacji budynku, jego lokalizację, sprawność instalacji czy też przyzwyczajenia domowników. Jeżeli chcesz zdecydować się na ogrzewanie gazowe koszty rzeczywiście mogą być wysokie, gdy nie dochowa się podstawowych zasad oszczędzania.

Odpowiednia temperatura

Przede wszystkim bardzo ważne jest utrzymywanie temperatury na poziomie gwarantującym komfort cieplny, a przy tym nie przekładającej się na wysokie rachunki. Zaleca się, aby w ciągu dnia, gdy domownicy przebywają w domu, temperatura wynosiła 20 stopni Celsjusza. Może być ona o jeden stopień niższa w sypialni. Z kolei wtedy, gdy domowników nie ma w domu, warto zmniejszyć temperaturę do poziomu 16-17 stopni, ale nie na niższą, ponieważ może ona spowodować nadmierne wychłodzenie budynku.

Zastosowanie termostatu

Dobrym wyborem jest też zakupienie termostatu czy regulatora pogodowego – dzięki niemu można zmniejszyć na nawet o 30%. Termostat pozwala na utrzymanie odpowiedniej, zadanej temperatury poprzez aktywne działanie. Czujnik temperatury umieszczony na zewnątrz pomoże wtedy w regulowaniu pracy kotłowni, która nie będzie pracować intensywnie wówczas, gdy nie będzie takiej potrzeby.

Odsłoń grzejniki

Jednym z powodów zwiększonych rachunków za gaz może być też zasłonięcie grzejników. Gdy znajdują się przy nich czy zasłony, wówczas ciepło nie będzie równomiernie rozprowadzane po pomieszczeniu. Dodatkowym sposobem na zmniejszenie kosztów jest zamontowanie ekranów z folii aluminiowej odbijających ciepło – są one montowane za kaloryferami.

Wietrz krótko

Stale uchylone okno podczas zimy to sposób na wysokie rachunki za energię. Należy pamiętać o tym, aby wietrzenie trwało tylko przez kilka minut. Zimą, w trakcie wietrzenia, zaleca się również zakręcenie grzejników.

partnera


Hej, mam coś dla Ciebie...

Zapisz się do newslettera i pobierz ZA DARMO poradnik

"10 porad kulinarnych, które warto znać"

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji

Sprawdź swoją skrzynkę e‑mail, w ciągu kilku minut dostaniesz od nas wiadomość

Zobacz także

Jak zmniejszyć wydatki na ślub i wesele?

Ślub oraz wesele to zazwyczaj drogie wydarzenie. Niezależnie od tego jak bardzo chciałoby się ograniczyć …

Hej, mam coś dla Ciebie...

Zapisz się do newslettera i pobierz ZA DARMO poradnik

"10 porad kulinarnych, które warto znać"

Sprawdź swoją skrzynkę e‑mail, w ciągu kilku minut dostaniesz od nas wiadomość