Strona Główna » Artykuł sponsorowany » (Nie) doskonała Pani domu

(Nie) doskonała Pani domu

Nie jesteś zadowolony z jakości usług, jakie świadczy ci obecnie zatrudniana pomoc domowa? W takim razie sprawdź, co może być przyczyną nieporozumień i jak wyeliminować wspomniane problemy.

pomoc domowa, zatrudnianie sprzątaczki, zatrudnienie osoby sprzątającej, szukanie sprzątaczki, gdzie szukać sprzątaczki

Nie bez przyczyny mówi się, że zadbany to przede wszystkim czysty i schludny. I wszystko byłoby w najlepszym porządku – dosłownie oraz w przenośni – gdyby nie fakt, że zmęczeni codzienną pracą oraz obowiązkami związanymi na przykład z opieką nad dziećmi, często po prostu nie mamy siły i/lub czasu na to, aby dokładnie posprzątać własny czy też . Co zrobić w takiej sytuacji? W takim momencie idealnym rozwiązaniem wydaje się zatrudnienie pomocy domowej. Czy aby na pewno? Jak się okazuje, niekoniecznie. Niejednokrotnie bowiem zdarza się, że – choć współpraca rysowała się w naprawdę obiecujących barwach – w praktyce jesteśmy zawiedzeni jakością świadczonej usługi. Jak uniknąć tego typu, nieprzyjemnych sytuacji, a tym samym zaoszczędzić sobie rozczarowań?

Ustal dokładny zakres obowiązków

Pierwszym, co powinnyśmy zrobić w chwili zatrudniania pani do sprzątania, jest dokładne ustalenie zakresu jej obowiązków. Wydaje się to banalne? Być może, jednak jak się często okazuje, to właśnie brak precyzyjnego określenie swoich wymagań stanowi trzon wielu nieporozumień na linii pomoc domowa – pracodawca. Chcesz, aby pani, która zajmuje się twoim mieszkaniem nie tylko odkurzyła, ale także wypastowała podłogę? W takim razie nie wahaj się o to poprosić. W innym bowiem przypadku może się okazać, że zatrudniona osoba ograniczy się jedynie do odkurzenia dywanu. Zasada ta tyczy się rzecz jasna realizacji wszystkich, oczekiwanych przez ciebie prac domowych.

Poinformuj o ewentualnych alergiach

Profesjonalne sprzątanie we Wrocławiu, Łodzi, Warszawie czy też innym mieście Polski, odbywa się przy użyciu specjalistycznych środków czyszczących. Takowymi dysponuje niemalże każda pomoc domowa. Niestety, problem pojawia się w momencie, kiedy okazuje się, że przyniesione przez zatrudnioną osobę artykuły zawierają składniki, które mogą wywołać u nas reakcję alergiczną. Z tego powodu warto – naturalnie przez przystąpieniem pani sprzątającej do pracy – poinformować ją ewentualnym uczuleniu.

Ulubione środki czystości

Nie każdy z nas życzy sobie, aby pomoc domowa korzystała z posiadanych przez siebie, profesjonalnych środków chemicznych. Chcesz, aby twoje były prane i płukane wyłącznie w posiadanych przez ciebie, konkretnych środkach piorących? W takim razie poinformuj o tym wspomnianego pracownika, jednocześnie wskazując miejsce przechowywania takowych. W ten sposób unikniesz wielu nieporozumień.

Jeśli – pomimo wdrożenia w życie wspomnianych zasad – w dalszym ciągu nie będzie zadowolony z jakości świadczonych usług, wówczas warto abyś dokładnie przemyślał możliwość zakończenia współpracy. A gdzie znaleźć nową pomoc domową? Godnym polecenia miejscem jest chociażby portal www.pomocedomowe.pl, na którym bez większego problemu znajdziesz oferty osób sprzątających z niemalże każdego zakątka naszego kraju!

Artykuł sponsorowany

Hej, mam coś dla Ciebie...

Zapisz się do newslettera i pobierz ZA DARMO poradnik

"10 porad kulinarnych, które warto znać"

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji

Sprawdź swoją skrzynkę e‑mail, w ciągu kilku minut dostaniesz od nas wiadomość

Zobacz także

Wybieramy parapet wewnętrzny

Mogłoby się wydawać, że wybór parapetu wewnętrznego powinien być prosty – ze względu na mnogość …

Hej, mam coś dla Ciebie...

Zapisz się do newslettera i pobierz ZA DARMO poradnik

"10 porad kulinarnych, które warto znać"

Sprawdź swoją skrzynkę e‑mail, w ciągu kilku minut dostaniesz od nas wiadomość