Strona Główna » Artykuł sponsorowany » Sposób na tanie zwiedzanie świata

Sposób na tanie zwiedzanie świata

Tanie przemierzanie świata

Od kilkunastu lat wielką popularnością cieszą się przewoźnicy oferujący tanie loty. Linie lotnicze, które je prowadzą, zyskały popularność gdy wielu naszych rodaków ruszyło do Unii Europejskiej w poszukiwaniu pracy. Ponieważ bilety lotnicze wychodzą znaczniej taniej niż autokarowe czy też koszty paliwa za samochodem, a czas samolotem podróży jest znacznie krótszy niż lądem, na rynku przewoźników trwa ostra rywalizacja o klienta. Dlatego też najtańsze bilety to wydatek nierzadko poniżej 100 złotych. Oczywiście wszystko uzależnione jest od miejsca docelowego podróży, można jednak trafiać na atrakcyjne promocje.

zwiedzanie świata, tanie zwiedzanie

Tani pobyt na miejscu

Gdy jest się już w obcym mieście, warto znaleźć sobie dobrą bazę wypadową. Taką bazą może być hotel. Nie trzeba nawet samodzielnie go wyszukiwać. Serwisy takie jak Fru.pl oferują pakiety, na które składają się bilety lotnicze na tanie loty w połączeniu z noclegiem w hotelu na czas pobytu. Oczywiście nie trzeba dodawać, że również nocleg wychodzi korzystnie cenowo? Zwalnia to turystę z konieczności poszukiwań hotelu na własną rękę. Oferowane w pakietach mają najczęściej standard trzygwiazdkowy, więc spędzi się czas w przyjemnych warunkach. A co będzie robić się na miejscu, zależy to już od osobistych preferencji każdego podróżnika.

Dokąd się udać? I skąd?

Ponieważ przewoźnicy oferujący tanie loty operują praktycznie do każdego regionu kontynentu, można udać się w jego dowolne miejsce. Rejsy odbywają się niemal z wszystkich polskich lotnisk, tak więc można ruszyć na „podbój Europy” z własnego miasta. Jeśli natomiast mieszka się w miejscowości bez lotniska, wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, aby podjechać do najbliższego miasta z portem lotniczym. Nawet z takim wydatkiem wycieczka wyjdzie taniej, niż w sytuacji, gdyby kupowało się ją w biurze podróży.

Jak zaplanować podróż?

Jeśli jedzie się do znanego miasta, jak Paryż czy Rzym, wówczas lista miejsc do zobaczenia jest oczywista. Warto jednak poczytać serwisy poświęcone turystyce, aby dowiedzieć się o mniej znanych obiektach wartych uwagi. Można czasem dzięki nim odkryć nie tylko wspaniałe zabytki przeszłości, ale np. dowiedzieć się, gdzie warto wybrać na obiad czy na świeży, powietrzu. Z internetu dowiem się także o kosztach na miejscu, jak np. ceny wejściówek do muzeów czy też na komunikację miejską.

Artykuł sponsorowany

Hej, mam coś dla Ciebie...

Zapisz się do newslettera i pobierz ZA DARMO poradnik

"10 porad kulinarnych, które warto znać"

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji

Sprawdź swoją skrzynkę e‑mail, w ciągu kilku minut dostaniesz od nas wiadomość

Zobacz także

Gdzie na egzotyczne wakacje? Oto 7 podpowiedzi!

Nie wystarczają ci standardowe rozwiązania. Szukasz czegoś więcej niż tygodniowe all inclusive w Turcji. Słowem …

Hej, mam coś dla Ciebie...

Zapisz się do newslettera i pobierz ZA DARMO poradnik

"10 porad kulinarnych, które warto znać"

Sprawdź swoją skrzynkę e‑mail, w ciągu kilku minut dostaniesz od nas wiadomość