Strona Główna » Dom i ogród » Szafka z okapem: bo do kuchni trzeba dwojga

Szafka z okapem: bo do kuchni trzeba dwojga

Dużo miejsca do przechowywania, dużo przestrzeni na blaty robocze, dobry sprzęt , wysoka estetyka mebli i dodatków – tak wygląda opis dobrze zaprojektowanej i urządzonej kuchni. Dodatkową przestrzeń uzyskujemy dzięki pakownym systemom meblowym do zabudowy. W ich skład wchodzi szafka z okapem. Sprawdźmy, w jaki sposób łatwo dobrać odpowiednią szafkę do naszego okapu.

Szafka z okapem: praktycznie i estetycznie

Szafka z okapem

to bardzo praktyczne rozwiązanie. Jej popularność związana jest z użytkowymi i estetycznymi atutami urządzania kuchni z wykorzystaniem systemów do zabudowy. Wnętrza kuchenne aranżowane w oparciu o taką koncepcję są funkcjonalne i ergonomiczne. Zapewniają bardziej optymalne wykorzystanie przestrzeni do przechowywania akcesoriów kuchennych i żywności.

Decydując się na kuchnie z systemami do zabudowy zwiększamy liczbę szafek, w których możemy trzymać zastawę stołową na różne okazje oraz zapasy żywności i przypraw. Na naszych stołach coraz częściej serwujemy z różnych stron świata, a to wymaga zwiększonej liczby komponentów spożywczych, które zajmują dodatkowe miejsce. Dzięki ujednoliceniu frontów mebli i zabudowaniu sprzętów AGD, uzyskuje również wyraźny porządek wizualny. Wygląda na utrzymaną w ładzie i czystości, w przemyślanym, spójnym estetycznie stylu.

Szafka z okapem: wszystko o niej

Szafka z okapem jest zintegrowana materiałowo i montażowo z resztą mebli. Wiesza się ją bezpośrednio nad płytą grzewczą z zachowaniem odpowiedniej odległości. Szafka z okapem wykonana może być m.in. z płyty MDF lub drewna. Zazwyczaj jest elementem zabudowy meblowej utrzymanej w stylistyce nowoczesnego minimalizmu z prostymi frontami. Idealnie sprawdza się również we wnętrzach klasycznych, kryjąc w sobie nowoczesny sprzęt. Uzyskuje się ją wycinając otwór w szafce wiszącej. Obarczone jest to jednak ryzykiem nieprecyzyjnego dopasowania rozmiaru otworu do wymiarów okapu. Ryzyko to nie występuje w przypadku zakupu gotowego zestawu. Szafka z okapem w komplecie sprzedawana jest przez polskiego renomowanego producenta okapów GLOBALO i portal meble pl.

Zestawy komponowane są według preferencji klienta, z wizualizacją online w czasie rzeczywistym. W konfiguratorze wybiera się wymiary, materiały, kolory, akcesoria dla oraz model okapu – a program od razu łączy je w jeden moduł. Pozwala to na daleko idąca indywidualizację zamówienia. W ofercie dostępnych jest 100 kolorów płyt meblowych, kilkanaście płyt akrylowych, płyt z wysokim połyskiem, w głębokim macie oraz płyty Crystal. Dzięki temu fronty, korpusy, przednie krawędzie oraz półki i uchwyty można dobierać i łączyć zgodnie z indywidualnymi potrzebami i wizjami projektowymi. W standardowym wyposażeniu z okapem i szafką otrzymujemy gotowy zestaw montażowy z rurami okrągłymi, łącznikiem oraz kolankiem.

Jednym z ciekawszych modeli dostępnych w konfiguratorze z szafką jest okap GLOBALO Loteo. Łączy on elegancką, designerską formę z dopracowaniem technologicznym i produkcyjnym. Okap wykonany jest z wysokiej jakości szkła hartowanego, które harmonijnie koresponduje z każdym typem kuchni. Model dostępny jest 3 wersjach kolorystycznych: bieli, szarości i czerni. Cechuje go cicha – 48 dB na I biegu oraz bardzo dobra wydajność pochłaniania na poziomie od 515 m3/h. Wyposażony jest w sterowanie dotykowe z pilotem w zestawie oraz energooszczędne oświetlenie w formie paska LED.

 

Kolejnym modelem okapu do kupienia w zestawie z szafką w oparciu o konfigurator jest okap GLOBALO Lofetti. Cechuje go nowoczesna, nieco techniczna linia wzornicza i bardzo dobre parametry działania. Wykonany jest ze stali nierdzewnej w 3 wersjach kolorystycznych: bieli, czerni i kolorze stali szlachetnej. Cechuje go cicha praca – 48 dB na I biegu oraz bardzo dobra moc absorpcji na poziomie od 575 m3/h. Sterowanie ułatwiają klawisze Soft-Touch z wyświetlaczem LED.

 

Szafka z okapem: środek się liczy

W kuchniach zabudowuje się również sprzęt AGD. Szafka z okapem przeznaczona jest do montażu wkładu do zabudowy (tzw. okapu podszafkowego). W porównaniu do standardowych okapów, ma on zmniejszone rozmiary, co nie redukuje jednak jego mocy absorpcyjnej. Wkłady do zabudowy w dobrej klasie mocy skutecznie eliminują nieprzyjemne zapachy oraz opary w postaci wilgoci i tłuszczu nawet z bardzo przestronnych kuchni.

Mogą one pracować w trybie otwartym jako wyciąg, wyprowadzając zasysane powietrze na zewnątrz. Wymagają przez to dostępu do drożnego, osobnego kanału wentylacyjnego. Jeśli nie ma takiej możliwości instalacyjnej, eliminacja zapachów odbywa się poprzez wymienialny filtr węglowy. Przefiltrowane powietrze jest wypuszczane w takim obiegu z powrotem do kuchni. Tak działający okap pracuje jako pochłaniacz.

Szafka z okapem to wygoda rozwiązania „dwa w jednym”. To duet o silnych atutach użytkowych – szafka służy przechowywaniu, okap wychwytuje opary. Kuchnia jest przez to czystsza i bardziej pakowna.

partnera

Zobacz także

Jak odróżnić jajko surowe od jajka ugotowanego?

Jak sprawdzić czy jajko jest surowe czy gotowane? Obejrzyj film i poznaj prosty sposób, aby …