Strona Główna » Artykuł sponsorowany » Torby podróżne na kółkach – jak wybrać najlepszą?

Torby podróżne na kółkach – jak wybrać najlepszą?

Obecnie wiele podróżujemy – więcej, niż podróżowano kiedykolwiek wcześniej. Z tego powodu dostępne są dla nas na wyciągnięcie ręki różne części globu. Dużo zwiedzamy, przeprowadzamy się, poznajemy nowych ludzi w różnych częściach Ziemi – czujemy się wreszcie częścią całego świata, a nie tylko swojej własnej, lokalnej społeczności. Liczne podróże wiążą się jednak z koniecznością częstego pakowania – a zatem musimy co jakiś czas podejmować decyzję co do zakupu torby podróżnej. Najmodniejsze (i najwygodniejsze) są oczywiście te na kółkach. Jak jednak wybrać idealną torbę dla siebie?

Małe i duże torby podróżne

Wiele osób – wchodząc do sklepu stacjonarnego, czy też przeglądając ofertę sklepu internetowego – zaczyna wybór torby dla siebie od dokładnego ocenienia jej wyglądu zewnętrznego. Tymczasem nie jest to odpowiednia droga, bo różne środki transportu wymagają posiadania bagażu różnych rozmiarów. Najwięcej uwagi należy poświecić zakupom produktu, który przeznaczony ma być do podróży samolotem – istnieją przeróżne standardy co do właściwych wymiarów bagażu i wszelkie odstępstwo od normy może spowodować konieczność wnoszenia opłat za nadbagaż.

Torby podróżne do samolotu

Walizki na kółkach – choć pozwalają na komfortowe przemieszczanie się z miejsca na miejsce – są zwykle cięższe od swoich odpowiedniczek, które ich nie posiadają. Z racji na konstrukcję nie ma to znaczenia w takich środkach transportu jak czy pociąg, ale w samolotach waga bagażu jest dokładnie badana. W związku z tym wybierając dla siebie torby podróżne na kółkach do podróży lotniczych, należy wybrać produkt możliwie lekki sam w sobie – dzięki temu jest większa szansa, że razem z wypełnieniem i tak zmieści się w ustalonych odgórnie standardach lotniczych.

Szukasz solidnych toreb podróżnych ze skóry? Wejdź na https://e-mcklein.pl

Torby podróżne cena

Kolejna, istotna sprawa to używane zamki – powinny być na tyle solidne, żeby nasze rzeczy były w środku bezpieczne. Czasem zdarza się, że bagaże nie podróżują razem z nami – to znaczy, że nie mamy ich pod ręką. W takim wypadku dobre, solidne zamknięcie decyduje często o tym, czy nic nie zginie ze środka bagażu. Istnieją walizki zamykane na kłódkę z szyfrem, albo na zamek szyfrowy. Oczywiście, ich cena jest nieco wyższa niż w produktach standardowych, ale i naszych rzeczy (często cennych, jak na przykład komputer) wyraźnie się zwiększa.

Torby podróżne skórzane

O solidności całej walizki świadczy nie tylko sam zamek, ale i przede wszystkim materiał, z jakiej ją uszyto. Tworzywo musi być odporne, żeby zapewniło ochronę rzeczom znajdującym się w środku. Zwykle już na pierwszy rzut oka można ocenić czy produkt jest trwały i solidnie skonstruowany. Warto jednak dowiedzieć się o nim więcej przed zakupem – na przykład czy jest wodoodporny i odporny na wgniecenia. Dzięki takim informacjom mamy pewność, że nawet jeśli sama walizka ulegnie jakiemuś uszkodzeniu, to rzeczy znajdujące się w środku są bezpieczne. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie torby ze skóry – klasycznie i funkcjonalnie.

Zobacz także Jaką torbę wybrać na wyjazd delegacyjny?

Torby podróżne na kółkach

Skoro decydujemy się na torby podróżne na kółkach, to musimy sprawdzić, czy faktycznie zapewnią nam komfort transportu rzeczy. Zwróćmy uwagę czy kółka są zwrotne i wytrzymałe, a rączka pozwala na regulację wysokości.

Materiał partnera

Zobacz także

Pożyczka bez konta bankowego? To możliwe

Branie pożyczek najczęściej kojarzy nam się z przelewem pieniędzy na rachunek bankowy. Nie zawsze jednak …