Strona Główna » Artykuł sponsorowany » Ubezpieczenie pod kredyt hipoteczny nie tylko w banku

Ubezpieczenie pod kredyt hipoteczny nie tylko w banku

Warto analizować i porównywać koszt , bo może okazać się, że za zaoszczędzone na tańszej polisie będziemy mogli np. wyposażyć kuchnię. Nie musimy decydować się na polisę proponowaną przez , w którym bierzemy hipoteczny. Oferta niezależnych towarzystw ubezpieczeniowych może okazać się korzystniejsza.

Osoby ubiegające się o kredyt hipoteczny dobrze znają ten moment: wydawało się, że wszystkie koszty są już policzone i dopięte, a tu doradca bankowy mówi o konieczności zakupu na życie. Chodzi o zabezpieczenie spłaty zadłużenia – w razie utraty zdrowia, zdolności do pracy, czy nawet śmierci kredytobiorcy, jego będzie mogła dalej spłacać kredyt hipoteczny z pieniędzy uzyskanych od ubezpieczyciela. Zakup mieszkania to dla każdego duże koszty, dlatego chciałoby się obniżyć wysokość składek na dodatkowe . A jednak mało osób wie, że nie ma obowiązku korzystania z ubezpieczenia proponowanego przez bank. Można przynieść do banku na życie zawarte bezpośrednio z towarzystwem ubezpieczeniowym, wybranym według własnych preferencji, np. z najniższą składką.
Taką możliwość otrzymali klienci banków w wydanej w 2015 roku przez KNF Rekomendacji U.

Jak porównywać ubezpieczenia na życie pod kredyt hipoteczny?

Przede wszystkim porównując ubezpieczenia należy zapytać doradcę lub agenta o zakres ubezpieczenia (podstawowe gwarancje wymagane przez banki to śmierć, inwalidztwo + czasowa niezdolność do pracy) i o wyłączenia (sytuacje, kiedy towarzystwo ubezpieczeniowe nie ponosi odpowiedzialności). Mając te dwie dane można porównywać cenę.
Ważna jest również szybkość uzyskania ubezpieczenia poza bankiem. Klienci biorący kredyt hipoteczny mają zazwyczaj niewiele czasu na dostarczenie polisy.
Koszty ubezpieczenia pod kredyt można we własnym zakresie porównać przez .

Dlaczego warto zainteresować się polisą ProDomus?

ProDomus to ubezpieczenie pod kredyt hipoteczny oferowane przez towarzystwo ubezpieczeniowe Prévoir. Składka miesięczna ProDomus należy do najniższych na rynku w ubezpieczeniach indywidualnych i jest szczególnie atrakcyjna dla osób do 45 roku życia. Polisa wystawiana jest praktycznie od ręki, u agenta. Jest to praktyką w ubezpieczeniach majątkowych (, auto), ale rzadkością w ubezpieczeniach na życie.
Ważną cechą tego produktu jest to, że w kolejnych latach suma ubezpieczenia może być stała lub malejąca, dostosowana do kwoty zadłużenia. Ubezpieczenie ProDomus nie musi być zawarte wraz z umową kredytową, dzięki temu chętnie korzystają z niego również osoby, które spłaciły już część kredytu hipotecznego.
W Prévoir klienci mają ułatwiony dostęp do oferty ubezpieczeniowej i w prosty sposób przez Internet mogą sprawdzić wysokość składki, wypełniając formularz , co zajmuje nie więcej niż 1 minutę. To kluczowa informacja, która pozwala na porównanie oferty ubezpieczenia do kredytu hipotecznego złożonej przez bank. Jeśli zdecyduje się na złożenie wniosku , to powinien mieć przygotowaną umowę kredytową z bankiem, ponieważ potrzebny będzie harmonogram spłat rat.
W przypadku jakichkolwiek niejasności Klient może zawsze skontaktować się z Agentem Prévoir -> sprawdź

Porada eksperta:
Wojciech Mądrowski, menadżer ds. rozwoju Sieci Partnerskiej z Prévoir

Artykuł sponsorowany

Hej, mam coś dla Ciebie...

Zapisz się do newslettera i pobierz ZA DARMO poradnik

"10 porad kulinarnych, które warto znać"

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji

Sprawdź swoją skrzynkę e‑mail, w ciągu kilku minut dostaniesz od nas wiadomość

Zobacz także

mieszkanie plus

Jaki wpływ na rynek mieszkaniowy w 2017 roku będzie miał program Mieszkanie Plus?

Nowy program rządowy Mieszkanie Plus ma pozwolić Polakom na tańsze wynajmowanie mieszkań oraz ma pomagać …

Hej, mam coś dla Ciebie...

Zapisz się do newslettera i pobierz ZA DARMO poradnik

"10 porad kulinarnych, które warto znać"

Sprawdź swoją skrzynkę e‑mail, w ciągu kilku minut dostaniesz od nas wiadomość