Strona Główna » Dom i ogród » Bezpieczeństwo w domu » Jak przygotować rower po zimie

Jak przygotować rower po zimie

Zanim wsiądziemy na po zimie należy go przygotować aby jazda była bezpieczna a służył jak najdłużej.

roweru

Prace konserwacyjne rozpoczynamy od umycia roweru. Zalegające błoto, i brud polejmy ciepłą wodą i zostawiamy na chwilę aby błoto odmiękło. Później rower myjemy gąbką i wodą z dodatkiem płynu do naczyń. Na koniec wycieramy do sucha miękką ścierką. Miejsca, w których widoczne są braki lakieru warto posmarować środkiem antykorozyjnym.

Czyszczenie łańcucha rowerowego

Czyszczenie łańcucha rowerowego to bardzo ważna czynność, która powinna być wykonywana po przejechaniu 400 km. Czysty i nasmarowany łańcuch ułatwia jazdę, umożliwia łatwiejszą zmianę biegów, eliminuje zgrzyty.

W warunkach domowych problemem może być demontaż łańcucha, który jest potrzebny do dokładnego czyszczenia. Można jednak spróbować go wyczyścić bez zdejmowania.

Starą szczoteczką do zębów zetrzyj brud z łańcucha. Miękkim pędzlem malarskim lub gąbką na łańcuch nanieś benzynę ekstrakcyjną (do kupienia w sklepach z farbami i marketach budowlanych). Możesz użyć zwykłej benzyny lub nafty ale mają bardziej intensywny . Jeśli udało ci się ściągnąć łańcuch namocz go na jakieś 15 minut i powieś do wysuszenia.

Kolejnym etapem jest nasmarowanie łańcucha specjalnym olejem przeznaczonym do łańcuchów (do kupienia w sklepach rowerowych). Inne oleje (silnikowy, jadalny) za bardzo się nie nadają – szybko tracą swoje właściwości i trzeba łańcuch smarować częściej. Do smarowania nie używajmy preparatu WD-40. Nadaje się on usuwania rdzy i usuwania wody a nie do smarowania.

Pompowanie opon rowerowych

rower, rower konserwacja, rower naprawa, czyszczenie łańcucha w rowerze, pompowanie opon, zmiana opon w rowerze, konserwacja roweru, serwis rowerowy
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
Przygotowanie roweru do sezonu

Dobrze napompowane do nie tylko komfort jazdy to także i ochrona roweru. Przy niedopompowanych oponach niszczą się koła a jazda staje się mozolna. Ubytek powietrza najłatwiej uzupełnić na stacji benzynowej. Jeżeli w naszym rowerze znajdują się wentyle z końcówką, których nie można napompować kompresorem samochodowym warto zaopatrzyć się w sklepie rowerowym w specjalne przejściówki.

Hamulce rowerowe

Zanim wyjedziesz w trasę przyjrzyj się klockom hamulcowym. Powinny być ustawione równolegle do felgi. Nie mogą być również starte, ponieważ pozbawione gumy mogą zniszczyć koło nie mówiąc o tym, że jazda bez hamulców jest bardzo niebezpieczna. W takim przypadku niezbędna będzie wymiana klocków.

Przy lekko zużytych klockach trzeba mocniej naciskać na hamulce aby rower zahamował. Należy wtedy odkręcić troszkę pokrętło regulacyjne i skrócić linki.

Zobacz także

wazon-z-dyni-3

Jak zrobić ładny wazon z dyni?

FacebookTwitterGoogle+Pinterest Przez lata dynie były wykorzystywane głównie jako elementy potraw: zup, sałatek lub podstawa przetworów, …

Pin It on Pinterest

Share This

Udostępnij znajomym...

Jeśli ten artykuł Ci się spodobał to udostępnij go znajomym