Strona Główna » Dom i ogród » Jak prawidłowo dbać o rośliny?

Jak prawidłowo dbać o rośliny?

Kilka sprawdzonych porady dotyczące pielęgnacji naszych roślin domowych:
ZDROWE SADZONKI: Kupujmy je wyłącznie w dobrym sklepie ogrodniczym, kupione w marketach, często bowiem przechowywane są w nie dogodnych dla nich warunkach i mogą być chore. Rośliny, które kupujemy powinny mieć plastikową zawieszkę, na której podane są zalecenia dotyczące ich pielęgnacji. Należy zwrócić szczególną uwagę, czy korzenie sadzonki nie są zbyt zgniecione, czy roślina ma dużo nowych pędów i czy są one jędrne i zdrowe.
DOBRY POJEMNIK ORAZ ZIEMIA: przygotujmy skrzynki, lub inne doniczki z otworami odpływowymi, jeżeli takich nie posiadają należy koniecznie je zrobić. Każda skrzynka, bądź doniczka musi w związku z tym posiadać podstawkę. Pojemnik napełniamy odżywczym podłożem, ale uwaga nigdy tym z poprzedniego roku, może być ona już zainfekowane przez szkodniki.
SKUTECZNE NAWADNIANIE: Bujnie kwitnące rośliny potrzebują dużo wody, podlewajmy je więc dwa razy dziennie, ale pamiętajmy nigdy w słońcu! do podlewania powinna być wcześniej odstana.

jak dbać o rośliny, pielęgnacja roślin,domowe rośliny,hodowla roślin,sadzonki,
Pielęgnacja roślin doniczkowych

DOBRE ODŻYWIANIE: polecam wykorzystanie do tego domowych preparatów. W ziemi zasypmy skórkę banana, który dostarczy roślinom dużo potasu. Do odstawionej wody w wiaderku, lub innym pojemniku, włóżmy puste skorupki po jajkach , po jakimś czasie podlewajmy taka wodą nasze , skorupki zapewnią im doskonałe źródło wapnia.
CZĘSTE USZCZYKIWANIE: Regularnie usuwajmy z naszych kwiatów przekwitłe już kwiatostany i suche liście. Niepotrzebnie zabierają substancje odżywcze niezbędne nowym pąkom i łodygom by pięknie, kolorowo i zdrowo rosnąć i kwitnąć. Tak ukwiecony i zadbany to nie tylko plejada barw ,kolorów i zazdrosnych spojrzeń naszej sąsiadki. To nasz azyl i odrobina natury jaką zapewnimy sobie dzięki, wdzięcznie uśmiechającym się do nas pąkom naszych kwiatów. Za nasz wysiłek odwdzięczą się nam miłymi i spokojnymi chwilami spędzonymi w ich zaciszu i co z w dzisiejszych czasach rzadko spotykane, ale jakże ważne zapewnią nam chwile relaksu i zapomnienia, w otoczeniu tysięcy barw i zapachów.
Zainteresować Cię może również uprawa cytrusów w domu lub hodowanie własnego mango oraz jak podlewać rośliny doniczkowe.

Hej, mam coś dla Ciebie...

Zapisz się do newslettera i pobierz ZA DARMO poradnik

"10 porad kulinarnych, które warto znać"

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji

Sprawdź swoją skrzynkę e‑mail, w ciągu kilku minut dostaniesz od nas wiadomość

Zobacz także

Pożyczka internetowa lekarstwem na brak gotówki?

Potrzeby finansowe Polaków są duże, jednak nie zawsze udaje się je wszystkie zaspokoić z miesięcznego …

Hej, mam coś dla Ciebie...

Zapisz się do newslettera i pobierz ZA DARMO poradnik

"10 porad kulinarnych, które warto znać"

Sprawdź swoją skrzynkę e‑mail, w ciągu kilku minut dostaniesz od nas wiadomość