Strona Główna » Uroda » Kosmetyki » Jak wykonać maseczkę peel-off z zielonej herbaty?

Jak wykonać maseczkę peel-off z zielonej herbaty?

Maseczki peel-off są doskonałe w walce z zaskórnikami, których bardzo trudno pozbyć się w inny sposób. Często nawet regularne oczyszczanie nie przynosi efektów i maseczka jest koniecznością. Można ją kupić albo wykonać samodzielnie, co jest proste oraz przynosi oczekiwane efekty. Jest także przyczyną oszczędności, gdyż maseczki kupne bywają często drogim kosmetykiem.

maseczka oczyszczająca na skórę, maseczka na twarz, maseczka na wągry, maseczka rozszerzająca pory, maseczka z herbaty i aloesu, maseczka rumiankowa, maseczka z zielonej herbaty

Czego potrzeba do maseczki?

Podstawą wykonania dobrej maseczki oczyszczającej pory z zanieczyszczeń są odpowiednie składniki. Można je z powodzeniem kupić w sklepach spożywczych. Często ma się je już w kuchennych szafkach, dlatego maseczka nie stanowi drogiego specyfiku. Niezbędnymi składnikami są:

  • 50 g herbaty rumiankowej,
  • 50 g zielonej herbaty,
  • 25 g żelu aloesowego,
  • 1 łyżeczka żelatyny,
  • 1 zielony, mały.

Przyda się również nieduży rondel oraz kubki do parzenia herbaty.

Przygotowanie ogórka na maseczkę

Ogórka zielonego umyć, zamiast małego można użyć pół większego. Obrać go bardzo cienko ze skórki i pokroić na plasterki. Wszystko wrzucić do blendera, po czym zmiksować na najwyższych obrotach, aż powstanie zielona papka. Po wykonaniu tego, przecedzić miksturę przez drobne sitko.

Herbata i żelatyna na maseczkę

Do jednego kubka wsypać herbatę rumiankową, do drugiego zieloną. Zalać obie ciepłą wodą, o temperaturze 80 st. Celsjusza i parzyć przez 3 minuty. Następnie przelać obie do garnka, żeby liście nie znalazły się w naparze, po czym postawić naczynie na gazie i podgrzewać. Kiedy z herbaty zacznie unosić się para, wsypać żelatynę, wciąż podgrzewając całość. Mieszać od czasu do czasu i nie ściągać z pieca, póki żelatyna całkowicie się nie rozpuści i nie połączy się z herbacianym naparem.

Powstanie maseczki

Herbatę z dodatkiem żelatyny przelać do osobnej miski. Ochłodzić. Kiedy napar będzie jeszcze lekko ciepły, dodać żel aloesowy oraz papkę z ogórka. Wymieszać wszystkie składniki maseczki i pozostawić na 25 minut, w czasie których papka powinna lekko zastygnąć.

maseczka oczyszczająca na skórę, maseczka na twarz, maseczka na wągry, maseczka rozszerzająca pory, maseczka z herbaty i aloesu, maseczka rumiankowa, maseczka z zielonej herbaty

Zastosowanie maseczki

Po upływie wymaganego czasu, zacząć nakładać maseczkę na oczyszczoną skórę twarzy. Najlepiej robić to pędzelkiem, omijając okolice oczu oraz ust. Zostawić na 15 minut, aż całkowicie stężeje na skórze, po czym zmyć maseczkę na przemian letnią i chłodną wodą, co ułatwi zamknięcie porów. Na koniec wklepać w odżywczy. Maseczka peel-off z zielonej herbaty może być zabiegiem wykonywanym dwa razy w tygodniu. Regularne stosowanie sprawi, że twarz zostanie oczyszczona z zaskórników i nie będzie skłonna do wyprysków. Jednocześnie, zawarty w niej ogórek odświeża skórę, poprawia jej koloryt i likwiduje , natomiast łagodzi podrażnienia. Jest to istotne zwłaszcza dla posiadaczek skóry wrażliwej.

Hej, mam coś dla Ciebie...

Zapisz się do newslettera i pobierz ZA DARMO poradnik

"10 porad kulinarnych, które warto znać"

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji

Sprawdź swoją skrzynkę e‑mail, w ciągu kilku minut dostaniesz od nas wiadomość

Zobacz także

Przechowywanie warzyw. O czym pamiętać zimą?

Umiejętne przechowywanie warzyw zbieranych późnym latem lub jesienią to jedno z najbardziej odpowiedzialnych zadań, jakie …

Hej, mam coś dla Ciebie...

Zapisz się do newslettera i pobierz ZA DARMO poradnik

"10 porad kulinarnych, które warto znać"

Sprawdź swoją skrzynkę e‑mail, w ciągu kilku minut dostaniesz od nas wiadomość