Strona Główna » Dom i ogród » Bezpieczeństwo w domu » Jak zrobić naturalną pułapkę na osy?

Jak zrobić naturalną pułapkę na osy?

Osy w naturze odpowiadają za tępienie szkodników. Jednak bardzo często zdarza się, że ich gniazdo znajdzie się zbyt blisko naszych domostw i to one stają się dla nas szkodnikami. Potrafią być agresywne i użądlić bez przyczyny, tylko po to, aby zdobyć resztki jedzenia lub owoce. Dodatkowo, wiele osób jest uczulonych na jad osy. Po użądleniu człowieka przez osę może dojść do wstrząsu anafilaktycznego, a przy braku odpowiedniej opieki medycznej nawet do jego śmierci. Dlatego warto zadbać o własne i wykonać naturalną pułapkę na osy, która zmniejszy ilość owadów w okolicy.

osa,pułapki na owady, pułapka na osy, naturalne pułapki na osy, pułapki na muchy, pułapka na szerszenie, domowe pułapki na owady, osa pułapka,

Czego potrzebujemy do przygotowania naturalnej pułapki na osy?

  • butelka plastikowa
  • nożyczki
  • przynęta (np. sok, kawałki mięsa, z cukrem, piwo)
  • ewentualnie taśma klejąca

Zobacz film jak wykonać pułapkę krok po kroku.

 

 

  1. W pierwszym kroku rozcinamy butelkę tak jak to zostało pokazane na obrazku poniżej.
  2. naturalna pulapka,pułapki na owady, pułapka na osy, naturalne pułapki na osy, pułapki na muchy, pułapka na szerszenie, domowe pułapki na owady, osa pułapka,W kolejnym kroku będziemy musieli włożyć obciętą część do wnętrza drugiej – patrz poniżej. Jeżeli na łączeniu pomiędzy plastikiem powstały szczeliny, to należy zakleić je taśmą klejącą tak, aby nasza pułapka na osy była skuteczna i nie uciekły z niej .
  3. pułapki na owady, pułapka na osy, W ostatnim kroku wystarczy nalać,włożyć przynętę na owady. Osy lubią mięso, jedzą je najczęściej na początku wiosny, ponieważ wtedy budują gniazda i potrzebują żywności wysokobiałkowej. Przynętą może być również wszystko co jest płynne i słodkie np. woda z cukrem, sok, lemoniada, ale również i piwo. Podczas umieszczania przynęty na osy i owady należy zrobić to tak, aby np. nie dotykał gwintu butelki – tak jak zostało to pokazane na obrazku poniżej.

 pułapki na muchy, pułapka na szerszenie, domowe pułapki na owady, osa pułapka,

Uwaga!!! Gdy twoja pułapka będzie pełna os, pamiętaj aby podczas jej opróżniania zachować szczególną ostrożność i sprawdzić czy są martwe. Brak ostrożności może doprowadzić do tego, że któraś może Cię boleśnie użądlić.

Hej, mam coś dla Ciebie...

Zapisz się do newslettera i pobierz ZA DARMO poradnik

"10 porad kulinarnych, które warto znać"

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji

Sprawdź swoją skrzynkę e‑mail, w ciągu kilku minut dostaniesz od nas wiadomość

Zobacz także

Jak przygotować komunię w domu?

Pierwsza Komunia Święta w domu? Komunia w domu to dla rodziców nie lada wyzwanie. Kogo …

Hej, mam coś dla Ciebie...

Zapisz się do newslettera i pobierz ZA DARMO poradnik

"10 porad kulinarnych, które warto znać"

Sprawdź swoją skrzynkę e‑mail, w ciągu kilku minut dostaniesz od nas wiadomość