Strona Główna » Dom i ogród » Nietypowe zastowania mikrofalówki. Część II

Nietypowe zastowania mikrofalówki. Część II

W pierwszej części nietypowych zastosowań mikrofalówki poznaliśmy kilka kuchennych sztuczek możliwych dzięki temu urządzeniu. Dowiedzieliśmy się między innymi jak wyparzyć gąbki do naczyń czy zwiększyć aromat przypraw.

Poznajmy teraz kolejne ciekawe zastosowania mikrofalówki.

Krojenie cebuli bez łez

krojenie-cebuli

Masz dość płaczu podczas krojenia cebuli? Jeśli tak odetnij oba końce cebuli i umieść w kuchence mikrofalowej. Podgrzej cebulę na 30 sekund na pełnej mocy kuchenki mikrofalowej. Szczypiące w olejki eteryczne ulecą natomiast wartość odżywcza i smak cebuli pozostaną bez zmian.

Topienie masła, margaryny

topione-maslo

Często w przepisach na podawane jest topione lub margaryny. Można je rozpuścić na kuchence w rondelku ale istnieje ryzyko zagotowania tłuszczu. Bezpieczniej jest rozpuścić czy margarynę przez minutę w kuchence mikrofalowej

Wilgotne , stare krakersy

chipsy

Chipsy przeszły wilgocią i nie są zbytnio smaczne? Możesz je uratować wstawiając je wraz z kilkoma papierowymi ręcznikami do kuchenki mikrofalowej na kilka sekund. Ręczniki wchłoną wilgoć a chipsy będą znów chrupiące. Również włożenie krakersów na 30 sekund spowoduje, że będą jak nowe.

Moczenie fasoli i soczewicy

fasola

Niektóre dania wymagają moczenia fasoli, grochu, soczewicy przez całą noc. Można przyśpieszyć ten proces przy pomocy mikrofalówki. Umieść nasiona w misce zalej wodą, dodaj szczyptę sody oczyszczonej i wstaw do kuchenki mikrofalowej na 10 minut. Następnie pozostaw do ostygnięcia na 30-40 minut. Teraz możesz przejść do następnego punktu z przepisu.

Topiona

czekolada

Rozpuszczenie czekolady jest bardzo proste. Umieść kawałki czekolady w szklanej miseczce i delikatnie ogrzewaj w kuchence mikrofalowej.

Więcej soku z cytryny

sok-z-cytryny

Chcesz wycisnąć jak najwięcej siku z cytryny czy limonki? Włóż na 10-20 sekund do kuchenki mikrofalowej ustawionej na dużą moc. Teraz sok z cytrusów będzie można łatwiej wycisnąć.

łatwiejszy do obrania

czosnek

Czosnek o wiele łatwiej obrać z łupin jeśli na 15 sekund włożysz do mikrofalówki ustawionej na pełną moc.

Zobacz także

Jakie rośliny sadzić na początku wiosny?

Wiosna w ogrodzie Nadejście wiosny to znak, że można rozpocząć sadzenie roślin w ogrodzie. Gdy …