Strona Główna » Zdrowie » Medycyna naturalna » Herbata lipowa z wkładką na przeziębienie

Herbata lipowa z wkładką na przeziębienie

Herbatka lipowa jest naturalnym lekiem na przeziębienie. Zawiera dużą ilość witamin C i PP. Działa napotnie, przeciwgorączkowo, łagodzi kaszel. Ponadto kwiaty lipy mają bardzo przyjemny miodowy , który utrzymuje się nawet po ususzeniu. Warto więc mieć ususzone kwiaty lipy w domu by ratować się nimi w czasie przeziębienia.

Niezwykle skutecznym środkiem na przeziębienie jest lipowa z miodem, cytryną i… wódką. Herbatę taką najlepiej stosować jest kiedy zaczynamy czuć, że bierze nas choroba. Mamy dreszcze, czujemy bóle stawów, zaczyna boleć gardło. Cytryna to bogate źródło C, która zwiększa odporność organizmu i pomaga organizmowi szybsze uporanie się z chorobą. natomiast jest nie tylko słodzikiem, dzięki któremu nasz napój będzie lepiej smakował. Zawiera składniki, które nawilżają wyschniętą śluzówkę gardła i działają i działają przeciwbakteryjnie. Natomiast ma właściwości odkażające. Większość wirusów i bakterii zostaje niszczona.

Jednak UWAGA. Herbaty z prądem nie możesz stosować kiedy zażywasz inne leki, zwłaszcza antybiotyki.

Jak przygotować taką herbatkę?
Łyżeczkę suszonych kwiatów lipy zalej w dużym kubku wrzątkiem i parz pod przykryciem około 5 minut. Jeżeli nie zbierałeś kwiatów lipy w czasie lata to w każdej aptece, sklepie zielarskim i dobrze zaopatrzonych sklepach spożywczych możesz kupić suszone kwiaty lipy w saszetkach. Kiedy napar naciągnie, dodaj dwa plasterki cytryny, łyżeczkę miodu i kieliszek wódki. Napój wypij jak najcieplejszy. Najlepiej w łóżku pod kocem bo błyskawicznie rozgrzewa. Herbata taka wypita na noc sprawia, że śpimy bardzo dobrze a rano czujemy się o wiele lepiej.

Zobacz też
Właściwości lipy
Domowe sposoby na przeziębienie.

Zobacz także

Chusteczki nawilżające -10 nietypowych zastosowań

Zastosowania mokrych, nawilżanych chusteczek Wilgotne chusteczki są bardzo praktyczne do przecierania i wycierania, lecz nie …