Strona Główna » Zdrowie » Medycyna naturalna » Herbata lipowa z wkładką na przeziębienie

Herbata lipowa z wkładką na przeziębienie

Herbatka lipowa jest naturalnym lekiem na . Zawiera dużą ilość witamin C i PP. Działa napotnie, przeciwgorączkowo, łagodzi kaszel. Ponadto lipy mają bardzo przyjemny miodowy , który utrzymuje się nawet po ususzeniu. Warto więc mieć ususzone kwiaty lipy w domu by ratować się nimi w czasie przeziębienia.

Niezwykle skutecznym środkiem na przeziębienie jest lipowa z miodem, cytryną i… wódką. Herbatę taką najlepiej stosować jest kiedy zaczynamy czuć, że bierze nas . Mamy dreszcze, czujemy bóle stawów, zaczyna boleć gardło. to bogate źródło C, która zwiększa odporność organizmu i pomaga organizmowi szybsze uporanie się z chorobą. Miód natomiast jest nie tylko słodzikiem, dzięki któremu nasz będzie lepiej smakował. Zawiera składniki, które nawilżają wyschniętą śluzówkę gardła i działają i działają przeciwbakteryjnie. Natomiast ma właściwości odkażające. Większość wirusów i bakterii zostaje niszczona.

Jednak UWAGA. Herbaty z prądem nie możesz stosować kiedy zażywasz inne leki, zwłaszcza antybiotyki.

Jak przygotować taką herbatkę?
Łyżeczkę suszonych kwiatów lipy zalej w dużym kubku wrzątkiem i parz pod przykryciem około 5 minut. Jeżeli nie zbierałeś kwiatów lipy w czasie lata to w każdej aptece, sklepie zielarskim i dobrze zaopatrzonych sklepach spożywczych możesz kupić suszone kwiaty lipy w saszetkach. Kiedy napar naciągnie, dodaj dwa plasterki cytryny, łyżeczkę miodu i kieliszek wódki. Napój wypij jak najcieplejszy. Najlepiej w łóżku pod kocem bo błyskawicznie rozgrzewa. Herbata taka wypita na noc sprawia, że śpimy bardzo dobrze a rano czujemy się o wiele lepiej.

Zobacz też
Właściwości lipy
Domowe sposoby na przeziębienie.

Hej, mam coś dla Ciebie...

Zapisz się do newslettera i pobierz ZA DARMO poradnik

"10 porad kulinarnych, które warto znać"

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji

Sprawdź swoją skrzynkę e‑mail, w ciągu kilku minut dostaniesz od nas wiadomość

Zobacz także

Ciepły napój w drodze…czyli jaki termos wybrać

Już niedługo do naszych drzwi zapuka jesień. Będzie to czas, kiedy z szaf wyciągniemy grube …

Hej, mam coś dla Ciebie...

Zapisz się do newslettera i pobierz ZA DARMO poradnik

"10 porad kulinarnych, które warto znać"

Sprawdź swoją skrzynkę e‑mail, w ciągu kilku minut dostaniesz od nas wiadomość