Strona Główna » Uroda » Higiena i naturalne metody » Jak poprawić porost włosów?

Jak poprawić porost włosów?

Nie każdemu włosy rosną z taką samą intensywnością i nie każdy jest w stanie w pół roku zapuścić bujną czuprynę. Jest to często wynik predyspozycji genetycznych, jednak nawet im można pomóc i przyśpieszyć wzrost poprzez kilka sprawdzonych sposobów.

porost włosów domowe sposoby, jak poprawić porost włosów, szybki porost włosów, wzrost włosów przyśpieszanie wzrostu włosów, domowe metody na porost włosów

Dieta i minerały wzmacniające włosy

Włosy nie są oderwane od reszty ciała i nie połączone z nim, wręcz przeciwnie. Jeśli źle funkcjonuje lub posiada braki składników odżywczych najbardziej odbija się to właśnie na włosach. Oznacza to, że zdrowe odżywianie jest niezbędne, aby mieć piękne, lśniące włosy, a przede wszystkim szybko rosnące włosy. Do elementów niezbędnych należy zaliczyć przede wszystkim cynk, żelazo oraz wapń, jak również z grupy B. Znajdują się one w warzywach, owocach, a cynk głównie w rybach, które regenerują strukturę włosów oraz wzmacniają cebulki włosowe. Dobrze sprawdza się wprowadzenie do orzechów i soczewicy, posiadających dużą ilość zdrowych olejów.

Przeczytaj także jak wzmocnić włosy poprzez olejowanie

Uwaga na temperaturę

W rośnięciu włosom często przeszkadzają gwałtowne zmiany temperatury. Wrzątek oraz lodowata niszczą włosy i źle wpływają na ich wzrost. Aby lepiej rosły należy stosować lekko ciepłą wodą podczas mycia oraz spłukiwania – przyniesie to znacznie korzystniejsze efekty, a włosy staną się przy okazji bardziej miękkie.

Przy tym prawidłowe to nie tylko patrzenie na temperaturę wody. Podczas spieniania szamponu należy masować skórę głowy okrężnymi ruchami przynajmniej przez 2 minuty. Stymuluje to cebulki włosowe do lepszej pracy oraz zapewnia im poprawne ukrwienie.

Przycinanie włosów

Podcinanie włosów nie jest sprzeczne z ich lepszym wzrostem. Regularne skracanie końcówek sprawia, że rosną szybciej, są mocniejsze oraz bujniejsze. Wynika to z faktu, że końcówki są najbardziej narażone na warunki atmosferyczne, są najstarszą częścią włosa i mają tendencję do rozdwajania się. Z kolei rozdwojone włosy mogą spowodować ich łamliwość i wypadanie, przez co będzie się wydawało, że nie rosną w ogóle.

Dokładne czesanie włosów

Tak, jak w przypadku przycinania, może się wydawać, że czesanie włosów też nie wspomaga porostu, chociaż jest inaczej. Każdego wieczora, niezależnie od aktualnej długości włosów, dobrze jest je dokładnie rozczesać – usuwa się dzięki temu stare, połamane włosy oraz masuje się skórę głowy, co jak już wspomniano motywuje cebulki włosów do intensywniej pracy.

, szampony, odżywki

Do porostu włosów przyczyniają się również dostępne w sklepach , wśród których za najważniejsze należy uznać:

  • szampony – do codziennego stosowania, przeznaczone do wzmacniania oraz przyśpieszenia włosów, zazwyczaj zawierają pełen zestaw witamin odżywiających włosy, jak również olejków pielęgnujących,
  • odżywki – dobrze jest zakupić dwa rodzaje odżywek: do spłukiwania i bez spłukiwania, odżywki wpływają na wzmocnienie struktury włosa, nawilżają, dzięki czemu włosy nie łamią się przesadnie często oraz nadają im ładny połysk,
  • maski do włosów – maski do włosów działają intensywniej, niż odżywki, ale trzeba mieć je na głowie znacznie dłużej, dlatego zabiegi dobrze jest robić w wolnych chwilach, maseczki mają za zadanie głęboko odbudować włosy oraz poprawić ich , decydując się na zakup jakiejś warto zwrócić uwagę czy przyczynia się do porostu włosów.

Jednocześnie, aby włosy zdrowo rosły najlepiej zrezygnować z nadmiaru – lub całkowicie jeśli to możliwe – z używania lakierów, pianek, żeli do stylizacji włosów. Zawierają one chemikalia, które nadwyrężają włosy, jak również powodują ich przetłuszczanie się.

Przeczytaj także jak naturalnie rozjaśnić włosy

Zobacz także

Męska sprawa – wspomaganie potencji

Dbanie o zdrowie to nie tylko codzienna pielęgnacja ciał. To także zwracanie uwagi na zachowanie …