Strona Główna » Dom i ogród » Jak urządzić sypialnię

Jak urządzić sypialnię

jak urządzić sypialnię, idealna temperatura do spania, ściemniacze światła w sypialni, jaką wybrać kołdrę, sen a światło słoneczne, jak się wyspać, problemy ze snem, łóżko w sypialnu
na dobry

Jak urządzić sypialnię by w niej dobrze spać

Dobrze urządzona sypialnia to podstawa dobrego wypoczynku. Niewyspany człowiek źle funkcjonuje, ma kłopoty z koncentracją, zamiast w energię jest zamieniany w co prowadzi do nadwagi. Przy problemach ze snem warto w pierwszej kolejności przyjrzeć się pomieszczeniu, w którym śpimy.

W sypialni warto stosować tzw. ściemniacze światła, lampki nocne. Chodzi o to aby nasz organizm nie był przed snem wystawiony na zbyt silne światło. Zbyt duża ekspozycja na zbyt jasne światło powoduje wstrzymanie produkcji melatoniny (hormonu snu) przez nasz organizm.

Przed snem przewietrz sypialnię. Zmniejsz ogrzewanie. Najlepszą temperaturą do spania jest 18-19°C.

Powyłączaj telewizory, komputery, tablety ich światło podobnie jak światło słoneczne powoduje zmniejszenie wydzielania melatoniny przez nasz organizm.

Bardzo ważny jest również to na czym śpimy. Dobrze dobrany poprawia wygodę i jakość snu.

Podobnie ważne jest pod czym śpimy. Unikajmy kołder z tworzyw sztucznych, które nie przepuszczają powietrza. Pod takimi kołdrami śpiący poci się, wierci, nie może zasnąć. O wiele zdrowsze i lepsze są kołdry wykonane z włókien naturalnych. Kołdrę, poduszki warto przez dzień trzymać na balkonie. Świeże powietrze zabija roztocza, które uwielbiają ciepło i wilgoć a przewietrzona pościel nadaje uczucie świeżości, które pozwoli nam szybciej usnąć.

Jeżeli nie masz za oknem irytującego neonu nie zasuwaj na noc ciemnych zasłon. Poranne światło dzienne zmniejszy wydzielanie melatoniny i wyreguluje rytm domowy. Dzięki czemu łatwiej wstaniesz, wypoczęty i rześki.

Hej, mam coś dla Ciebie...

Zapisz się do newslettera i pobierz ZA DARMO poradnik

"10 porad kulinarnych, które warto znać"

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji

Sprawdź swoją skrzynkę e‑mail, w ciągu kilku minut dostaniesz od nas wiadomość

Zobacz także

Urlop – czego nie należy robić w trakcie podróży?

Któż z nas nie lubi podróżować? Zwiedzanie różnych krajów, miejsc pozwala nie tylko odbić się …

Hej, mam coś dla Ciebie...

Zapisz się do newslettera i pobierz ZA DARMO poradnik

"10 porad kulinarnych, które warto znać"

Sprawdź swoją skrzynkę e‑mail, w ciągu kilku minut dostaniesz od nas wiadomość