Strona Główna » Uroda » Higiena i naturalne metody » Olejki eteryczne w leczeniu jesiennych i zimowych infekcji

Olejki eteryczne w leczeniu jesiennych i zimowych infekcji

Jesienno-zimowe szarugi wciąż trwają. Deszcz, wiatr, przenikliwe zimno…

W przypadku takiej pogody łatwo “złapać” . Nie sięgajmy zbyt szybko po “dobrodziejstwa” przemysłu farmaceutycznego. Matka Natura nie zostawiła nas bezbronnymi wobec wirusów i bakterii. Dała nam rośliny, z których Avicenna nauczył nas jak wydobywać eteryczne.
Wiele olejków eterycznych pomaga w leczeniu przeziębienia i grypy. Potrafią zwalczyć uciążliwy , łagodzą kaszel i ułatwiją oddychanie, poprawiają samopoczucie, dodają sił do walki z infekcją.
Olejki możemy stosować w różny sposób: poprzez inhalacje, masaże, wcieranie, kąpiele.

Najpopularniejszą, najwygodniejszą a równocześnie estetyczną formą inhalacji są kominki aromaterapeutyczne. Ciepło świeczki ogrzewa miseczkę z wodą i olejkami, co powoduje odparowanie i rozprzestrzenianie w powietrzu. Do miseczki wlewa się prawie do pełna wodę, a następnie dodaje 10-15 kropel olejku lub odpowiednio dobranej mieszanki.

 

olejki eteryczne, inhalacje, inhalacje dla dzieci, kaszel inhalacje, inhalacje domowe,inhalacje na przeziębienie
Inhalacje na katar, przeziębienie i nie tylko

 

Bardziej intensywną formą aromaterapii jest sauna aromaterapeutyczna. Do miseczki umocowanej nad grzejnikiem sauny wlewa się 5-10 kropel olejku lub mieszanki olejków. Ciepło sauny powoduje dość szybkie odparowanie.
Do klasycznej inhalacji przygotowujemy naczynie z gorącą wodą (60-70°C), ręcznik i olejki.
Do wody dodajemy 5 kropel olejku. Pochylamy się nad naczyniem i przykrywamy głowę ręcznikiem. Wdychamy parę przez kilka minut.
Ulga w jesiennych dolegliwościach gwarantowana! Na następnej stronie przeczytasz gotowe zestawy olejków na różne infekcje.

Zobacz także

Jak ogrzać organizm?

Zimą organizm może doznać znacznego wychłodzenia się. Istnieją sytuacje, gdy mniejsza temperatura jest wskazana, lecz …