Strona Główna » Rodzina » Dziecko » Pomysły na udane rodzinne popołudnie

Pomysły na udane rodzinne popołudnie

Spędzanie czasu z dziećmi, w rodzinnym gronie jest bardzo ważne, zwłaszcza kiedy dzieci są małe. Wtedy też można być bardziej kreatywnym w planowaniu popołudni oraz weekendów, ponieważ maluchy nie spędzają jeszcze czasu z przyjaciółmi ani nie stronią od rodziców, wręcz przeciwnie, potrzebują ich. Jeśli chcesz pokazać dziecku świat oraz podkreślić, jak jest dla ciebie ważne.

Przeczytaj również 7 kreatywnych zabaw, które pomogą Ci przetrwać z dziećmi w domu

spedzanie czasu z rodzina, czas wolny z rodzina

Wyjście na plac zabaw z rodziną

Można śmiać się, że to banalny pomysł, jednak dobry na co dzień. Poza tym należy pamiętać, że dla dziecka ważna jest obecność rodziców, a nie samo miejsce, w którym jest. Gdy tylko ma się wolne popołudnie dobrze jest wybrać się z dziećmi na najbliższy plac zabaw lub sprawdzić jakie place w okolicy są nowe i ciekawe. Jest to dobra rozrywka dla maluchów, jak również dla starszych dzieci. Czasami – jeśli sprzęty na placu pozwalają – mogą pobawić się na nich również dorośli. Dzieciaki będą zachwycone, jeżeli podejmą wspólną zabawę i będą skakać wraz z nimi po drabinkach.

Rodzinna wycieczka na wieś

Wyjazd na wieś to już propozycja weekendowa, ale warta uwagi. Jeżeli od urodzenia mieszka w mieście wyprawa na wieś, zwłaszcza do gospodarstwa agroturystycznego, będzie dla niego wielkim przeżyciem. Nie tylko odetchnie innym powietrzem i zobaczy więcej zieleni. Przede wszystkim będą mogły zobaczyć zwierzęta w ich naturalnym środowisku, samodzielnie znaleźć kurze , pobiegać, wykrzyczeć się, pobawić w poznawanie nowych rzeczy. Jeżeli na wycieczkę pojedzie się w sezonie letnim, wówczas spacer po lesie może zaowocować koszyczkiem pełnym jagód.

Wyprawa z bliskimi na rowerach

Wspólny czas na świeżym powietrzu, z podziwianiem okolicy na pewno będzie frajdą dla każdego. Wiosną, latem, jesienią dobrym pomysłem na rodzinny czas jest wycieczka rowerowa. Jeżeli ma się w pobliżu park, las pełen ścieżek lub przynajmniej jedną trasę rowerową, nie wolno jej ignorować. Trzeba wsiąść na i jechać, nie obawiając się, że dziecko szybko się zniechęci. Dzieciaki mają mnóstwo energii, a radość z czasu spędzanego z rodzicami dodatkowo potęguje ich siłę.

Wspólne wyjście na basen z rodziną

Dobrym pomysłem jest również wspólne wyjście na basen. Nawet z najmłodszymi dziećmi można go z powodzeniem odwiedzić, jeśli wcześniej sprawdzi się jakość basenu oraz oferowane przez niego możliwości. – brodzik dla maluchów, basen dla dorosłych, zjeżdżalnie. Dzieci będą miały możliwość nauczyć się pływać, wyszaleją się w wodzie, a dorośli poprawią kondycję oraz wagę.

Wypad na wesołe miasteczko

Nie w każdym mieście istnieją stałe wesołe miasteczka, jednak jeśli zjawiają się przyjezdne, miłym pomysłem jest wybranie się do niego całą rodziną. Wspólne odwiedzenie domu strachów, kolejki górskiej lub innej karuzeli z pewnością będzie bardzo przyjemne. Dziecko pozna coś nowego, a rodzice przypomną sobie młodzieńcze emocje.

Wspólne gotowanie z bliskimi

Przygotowywanie posiłków to konieczność. Zamiast robić z tego udrękę, warto zacząć bawić się w gotowanie całą rodziną. Nawet małe dzieci mogą mieć swój udział w przyrządzaniu potraw – mogą mieszać, obierać proste rzeczy, podawać produkty, co na pewno im się spodoba. Warto pamiętać, że dzieci lubią i chcą czuć się potrzebne, więc każda czynność przypadnie im do gustu. Po zakończeniu gotowania można zrobić sobie wspólne zdjęcie, a potem razem zjeść ciepły obiad lub kolację, patrząc jak dziecko jest dumne, że miało w tym swój udział.

Hej, mam coś dla Ciebie...

Zapisz się do newslettera i pobierz ZA DARMO poradnik

"10 porad kulinarnych, które warto znać"

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji

Sprawdź swoją skrzynkę e‑mail, w ciągu kilku minut dostaniesz od nas wiadomość

Zobacz także

Wpadki na ślubie

10 wpadek ślubnych, których warto unikać na weselu

Jak uniknąć wpadek ślubnych? Ślub to wyjątkowa uroczystość dla wszystkich młodych par, jak również dla zaproszonych …

Hej, mam coś dla Ciebie...

Zapisz się do newslettera i pobierz ZA DARMO poradnik

"10 porad kulinarnych, które warto znać"

Sprawdź swoją skrzynkę e‑mail, w ciągu kilku minut dostaniesz od nas wiadomość