Strona Główna » Rodzina » Dziecko » Deszczowy urlop? 7 kreatywnych zabaw, które pomogą Ci przetrwać z dziećmi w domu

Deszczowy urlop? 7 kreatywnych zabaw, które pomogą Ci przetrwać z dziećmi w domu

W czasie deszczu się nudzą. To prawda stara jak świat. Jeśli jednak deszczowa pogoda dopadnie Was w trakcie letniego urlopu, sytuacja się komplikuje. Jak przetrwać ten czas? Proponujemy Wam 7 sprawdzonych i kreatywnych zabaw, które zajmą Wasze na dłużej.

co robić z dziećmi w deszcz, dzieci i deszczowa pogoda, deszczowe wakacje dzieci, co robić z dziećmi jak pada, deszczowe wakacje co robić

  1. Poszukiwanie skarbów

Ukryj skarby w jednym lub w kilku pomieszczeniach. Wykorzystaj do tego opakowania po kinder-niespodziankach lub inne pojemniczki, a do środka powkładaj różne drobiazgi. Nie muszą to być wcale słodycze. Daj dzieciakom kilka podpowiedzi lub mapę skarbów i niech ruszają na poszukiwania. Zabawy i radości będzie mnóstwo!

  1. Przebieranki

Nie musicie czekać na karnawał, aby się poprzebierać. I wcale nie trzeba kupować gotowego stroju. Wykorzystajcie to co macie pod ręką. Udostępnijcie dzieciom swoją szafę. Może urządzą pokaz mody? Małe strojnisie i eleganci będą w swoim żywiole. Rodzicom pozostanie już tylko siedzieć wygodnie na widowni i obserwować. 

  1. Budujemy fort

Koc, krzesła i budujemy fort! Taka kryjówka to świetne miejsce na zabawę w rycerzy lub piratów. Dzieci mogą się tam chować i przenieść wszystkie swoje . Taki mini-plac zabaw da im sporo frajdy a Tobie upragnioną chwilę spokoju.

  1. Kino domowe

Oglądanie telewizji przez cały deszczowy dzień to nie jest najlepszy pomysł. Wspólne rodzinne kino to już co innego. Zadbaj o odpowiednią oprawę – zróbcie bilety, przygotujcie michę popcornu i cieszcie się swoim towarzystwem. Koniecznie wybierzcie bajkę, która spodoba się wszystkim – i dorosłym i dzieciom.

  1. Robimy plakaty

Stare gazety mogą Wam posłużyć jako do zrobienia plakatu. Potrzebujecie tylko kleju i fragmentów zdjęć. Wydzierajcie kawałki papieru i wyklejajcie różne kształty. Niech nic nie ogranicza dziecięcych pomysłów. Każdy maluch stworzy swoje mini-dzieło, a na koniec zabawy zorganizujecie wystawę z kreatywnymi obrazami.

  1. Mini-olimpiada

Sportowe zmagania to jest to! Przygotujcie olimpijskie zawody. Skok w dal na dywanie. Biegi z przeszkodami przez zrolowane koce i poduchy. Rzuty piłką do kosza. Każdy zawodnik musi mieć swój numer startowy, który przygotujesz na kartce papieru. Dzieciaki wykonają swoje zadania a ten, kto zakończy wszystkie otrzyma w nagrodę medal.

  1. Kręcimy film

Każdy z nas ma komórkę a używając jej jako kamery możecie nakręcić rodzinny film. Pomyślcie nad scenariuszem i rolami. Wybierzcie reżysera i operatora kamery, przygotujcie charakteryzację i stroje. A teraz do dzieła! Na koniec obejrzyjcie Wasze dzieło na większym ekranie. Będzie się z czego pośmiać.

Hej, mam coś dla Ciebie...

Zapisz się do newslettera i pobierz ZA DARMO poradnik

"10 porad kulinarnych, które warto znać"

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji

Sprawdź swoją skrzynkę e‑mail, w ciągu kilku minut dostaniesz od nas wiadomość

Zobacz także

Wpadki na ślubie

10 wpadek ślubnych, których warto unikać na weselu

Jak uniknąć wpadek ślubnych? Ślub to wyjątkowa uroczystość dla wszystkich młodych par, jak również dla zaproszonych …

Hej, mam coś dla Ciebie...

Zapisz się do newslettera i pobierz ZA DARMO poradnik

"10 porad kulinarnych, które warto znać"

Sprawdź swoją skrzynkę e‑mail, w ciągu kilku minut dostaniesz od nas wiadomość