Strona Główna » Zdrowie » Inne - Zdrowie » Sposoby na ukąszenia owadów i poparzenia pokrzywą

Sposoby na ukąszenia owadów i poparzenia pokrzywą

poparzenia pokrzywą, ugryzienia mrówek, okłady na poparzenia pokrzywą, pogryzienia os, ugryzienia pszczół, ugryzienia meszek, okłady na ugryzienia owadów, poparzenia pokarzywą
Ugryzienia mrówek
Ukąszenia owadów i poparzenia pokrzywy są bolesne oraz bywają niebezpieczne. Można sobie łatwo pomóc neutralizując toksynę w odpowiedni sposób.

Kiedy pogryzą cię lub poparzysz się pokrzywą przyłóż do bolącego miejsca kompres sporządzony z połowy łyżeczki sody oczyszczonej i połowy szklanki przegotowanej lub butelkowanej wody. to wodorowęglan sodu, który w połączeniu z kwasem mrówkowym produkowanym przez mrówki i liście pokrzywy neutralizuje go.

Użądlenie i powoduje wydzielenie histaminy – białka naturalnie produkowanego przez nasz organizm. Jad pszczoły i osy jest silnym alergenem, na który nasz organizm wysyła właśnie histaminę, która wydzielana w tkankach podskórnym uciska zakończenia nerwowe powodując i świąd. Ratunkiem tutaj jest natychmiastowe wyciągnięcie żądła i schłodzenie bolącego miejsca kostką lodu co zmniejsza wydzielanie histaminy a co za tym idzie zmniejsza obrzęk.

Lecz uwaga! Już przy najmniejszych kłopotach z oddychaniem po ukąszeniu pszczoły lub osy wzywaj pogotowie – może to być uczulenie na jad błonkoskrzydłych.

Z kolei ukąszenia meszek warto zdezynfekować wodą utlenioną lub słabym roztworem nadmanganianu potasu. Spowoduje to utlenienie się toksyny wstrzykniętej przez owada.

Zobacz także

Jak samodzielnie zrobić tabletki do zmywarki?

Zmywarka to jedno z podstawowych urządzeń w większości kuchni. Ułatwia zmywanie, sprawia, że łatwiej pozbyć …