Strona Główna » Komputery » Jak zrobić zrzut ekranu (print screen)?

Jak zrobić zrzut ekranu (print screen)?

Czasami chcemy zapisać to co widać na ekranie komputera, żeby móc to przesłać znajomemu lub użyć w prezentacji itp. Aby wykonać zrzut ekranu, tak zwany Print Screen, należy nacisnąć na klawiaturze klawisz „PrnScr” („PrnScn”, „PrnSc”, „Print Screen”)  znajdujący się w prawym górnym rogu klawiatury.

Wciśnięcie tego klawisza powoduje skopiowane do schowka tego co widzimy na ekranie w danym momencie. Dzięki temu będziemy mogli później wyedytować lub wykorzystać obraz w pożądany sposób.

Aby zrobić zrzut ekranu należy:

  1. Wcisnąć klawisz „Print Screen” (na różnych klawiaturach klawisz może być oznaczony inaczej „PrnScr”, „PrnSc”, „PrnScn”).
  2. Teraz należy wkleić ze schowka zrzut ekranu do innego programu (np. Paint, WordPad). Następnie wystarczy, że otworzymy np. Paint i z jego menu wybierzemy ‚Wklej’. W ten sposób przenieśliśmy widok naszego ekranu do aplikacji i możemy go wyedytować obraz w dowolny sposób.

Gotowe. Prawda, że proste.

Jest jeszcze jedna prosta metoda zrobienia zrzutu ekranu. W systemach Windows 7 i wyższych znajduje się „Narzędzie Wycinanie”. Aby je uruchomić wybieramy znaczek Windows → Wszystkie programy → Akcesoria → Narzędzie wycinanie. Ten program pozwala zaznaczyć i przechwycić dowolny fragment ekranu, a następnie go zapisać. Można przechwycić zrzut całego okna, prostokątnego wycinka ekranu lub dowolnego kształtu narysowanego przy użyciu .

Wskazówki dotyczą systemu Windows.

Zobacz także

facebook

10 rzeczy których nigdy nie należy udostępniać na Facebook’u

FacebookTwitterGoogle+Pinterest Wiele osób nie ma pojęcia o tym, że udostępniane przez nich zdjęcia lub filmy na …

Pin It on Pinterest

Share This

Udostępnij znajomym...

Jeśli ten artykuł Ci się spodobał to udostępnij go znajomym