Strona Główna » Finanse » Budżet domowy » Jak odczytać wyblakły paragon, fakturę ?

Jak odczytać wyblakły paragon, fakturę ?

Po każdej transakcji w sklepie otrzymujemy paragon lub fakturę  za zakupiony towar, przynajmniej tak powinno się to odbyć zgodnie z prawem. Cieszymy się kupionym produktem do momentu, gdy się nie zepsuje.
Wtedy gorączkowo szukamy dowodu zakupu, żeby móc wymienić wadliwy towar na nowy lub odzyskać zapłacone za niego . Jednak często się okazuje, że odnaleziony kwit jest nieczytelny i zastanawiamy się co dalej zrobić.

Co zrobić gdy paragon lub są niewidoczne?

Większość kas fiskalnych drukuje swoje

jak odczytać wyblakły paragon, odczytywanie paragonu, wyblaknięty paragon, nieczytelny paragon,
Wyblakły paragon

paragony na rolkach kasowych termicznych. Dodatkowo co dla wielu firm staje się problemem, drukowane są również VAT na takich rolkach i po paru miesiącach księgowa firmy nie ma już dowodu zakupu – ponieważ wyblakł.
Spróbujemy rozwiązać ten problem w następujący sposób. Do odczytania kwitu, będziemy potrzebowali czegoś co pomoże nam podgrzać dowód zakupu – może to być żelazko lub zapalniczka. W drugim przypadku należy uważać, żeby przez pomyłkę nie spalić paragonu. Zatem zaczynamy. Ustawiamy żelazko na średnią temperaturę i zaczynamy je prasować.  Po krótkim czasie paragon powinien ciemnieć, a niewidoczny druk powinien nam się ukazać w kolorze białym na czarnym tle.

Uwaga: należy to robić ostrożnie, zbyt duża temperatura może spalić lub zwęglić naszą fakturę , paragon.

Jak się zabezpieczać?

Jest kilka sposobów, żeby zachować dowód zakupu w dobrej kondycji. Niektórzy swoje paragony zaklejają szeroką taśmą klejącą, żeby paragon był trwalszy.
Inną metodą, gdy zakupimy cenny produkt jest po prostu ze skanowanie paragonu, faktury lub odbicie na ksero. Dzięki  temu będziemy mieli pewność, że posiadamy kopię dokumentu który będzie nas upoważniał  do reklamacji.

Co zrobić w momencie, gdy sposób nie pomógł i nie udało nam się odczytać danych z paragonu?

No cóż, może akurat mamy szczęście i płaciliśmy za produkt kartą płatniczą. Zgodnie z prawem klienci podczas reklamacji produktu nie muszą mieć paragonu tylko dowód sprzedaży. A takim dowodem może być potwierdzenie transakcji z karty płatniczej wystawione przez nasz .

Zobacz także

Sztućce – czyszczenie domowym sposobem

Sztućce – noże, widelce, łyżki i łyżeczki to niezbędne elementy zastawy stołowej. Zarówno zwykłe stalowe …