Strona Główna » Święta » Ślub i wesele » Jak zorganizować ślub i wesele jesienią?

Jak zorganizować ślub i wesele jesienią?

Organizowanie ślubu i wesela jesienią

Najpopularniejszymi terminami na śluby jest okres letni od czerwca do sierpnia. Wynika to głównie z przekonania, że wtedy ładna pogoda oraz przyroda w rozkwicie są gwarantowane. Nie oznacza to jednak, że koniecznie trzeba urządzać zaślubiny w takim terminie – jesień jest równie dobra, a w niektórych aspektach nawet lepsza.

Korzystniejsze ceny wesela

W okresie letnim ślub i wesele są znacznie droższe, niż jesienią. Już samo to może być powodem wybrania daty poza najbardziej chodliwymi terminami. Dobrzy fotografowie, sale weselne, kościoły, jak również kosmetyczki i fryzjerki mają w tym okresie znacznie mniej pracy. Łatwiej znaleźć kogoś w rozsądnej cenie w dopasowanym terminie. Czasami można nawet przebierać w korzystnych ofertach cenowych i sporo zaoszczędzić, np. na poślubną.

Korzystna jesienna pogoda

Od pewnego czasu lato nie jest gwarantem doskonałej pogody. Lipiec potrafi być deszczowy, a sierpień chłodny, co wpływa źle zarówno na sesje zdjęciowe w ślubnych strojach, jak również na zabawy na świeżym powietrzu. Pod względem pogodowym jesień również może okazać się lepszym rozwiązaniem, ponieważ wrzesień i październik są miesiącami stosunkowo ciepłymi, bez wysokich temperatur. Wciąż możliwe są lżejsze stroje, bez ryzyka zmarznięcia oraz zorganizowanie przynajmniej części przyjęcia w ogrodzie. Dodatkowo jesień ma wspaniałe barwy i wesele na tle drzew w żółtym, czerwonym, pomarańczowym kolorze z pewnością pozostanie na długo w pamięci gości.

jesienne

Kolejnym plusem ślubu jesienią są dekoracje, które mogą być i tańsze, niż latem i ciekawsze. Przede wszystkim nie ma problemu z ich samodzielnym wykonaniem (obniża to koszty całej ). Wystarczy pójść do parku i nazbierać tego, co charakterystyczne dla jesieni: jarzębinę, kasztany, żołędzie, szyszki, a przede wszystkim kolorowe liście.

Z liści z dodatkiem jarzębiny można wykonać bukieciki na , a z samej jarzębiny dodatki do serwetek albo kartoników z imionami gości. W charakterze ozdób świetnie sprawdzą się także dynie – typowe głównie dla października – całe, w różnych rozmiarach albo wydrążone i uzupełnione liśćmi mogą stać się centralną ozdobą każdego stołu.

Jesienne liście oraz czerwone i pomarańczowe jesienne mogą uzupełnić też strój panny młodej jako wianek albo bukiet.

Miejsce na wesele jesienne

Decydując się na jesienną datę ślubu trzeba dobrze rozważyć wybór sali. Dobrze jest wybrać takie miejsce, które posiada taras albo ogród. Dzięki temu goście będą mogli skorzystać z dobrej pogody wychodząc lub schronić się w środku, jeśli zrobi się chłodniej. Taras można ozdobić kolorowymi lampionami, aby wyglądał romantyczniej oraz ustawić na nim krzesła z kocami, gdyby bliscy mieli ochotę orzeźwić się wieczornym powietrzem.

Posiłki i napoje zgodne z jesienią

Jesienne wesele daje również ciekawe możliwości modyfikowania menu na bardziej oryginalne. Zamiast zimnych napojów dominujących latem, na wstępie można zaproponować gościom coś rozgrzewającego. Gorąca czekolada z chili, grzaniec z przyprawami, herbata z rumem albo miodem, to idealne sposoby na powitanie młodej pary po wejściu na salę weselną. W kwestii posiłków można postawić na tradycję, ale podawaną w ogrzewanych naczyniach albo na korzystanie z jesiennych produktów: grzybów, dyni, śliwek, które nadają się idealnie do dań głównych i deserów.

Hej, mam coś dla Ciebie...

Zapisz się do newslettera i pobierz ZA DARMO poradnik

"10 porad kulinarnych, które warto znać"

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji

Sprawdź swoją skrzynkę e‑mail, w ciągu kilku minut dostaniesz od nas wiadomość

Zobacz także

20 pomysłów na prezent na Dzień Mamy

Dzień Matki – pomysły na prezenty dla Mamy w 2018 roku Dzień Matki zbliża się …

Hej, mam coś dla Ciebie...

Zapisz się do newslettera i pobierz ZA DARMO poradnik

"10 porad kulinarnych, które warto znać"

Sprawdź swoją skrzynkę e‑mail, w ciągu kilku minut dostaniesz od nas wiadomość