Jak udekorować stół na komunię, chrzciny, imieniny?

Jak modnie i elegancko przystroić stół na rodzinne uroczystości takie jak: komunia, chrzciny, imieniny?

Stół na komunijną uroczystość

dekoracja stołu na komunię

Komunia to święto przede wszystkim naszej pociechy, także pamiętajmy aby kojarzył się on z miłym, rodzinnym i radosnym świętem dziecka. Nie zapominajmy jednak, iż tego dnia stół powinien wyglądać szykownie, nie tylko wesoło. Kolory na komunijny stół powinny zawierać dużo odcieni bieli i zieleni. Komunie to miesiąc maj, a więc wiosna w pełni, wszystko dookoła się zieleni, niech i nasz stół kolorami i zapachami przypomina wiosnę. 
Aby więc było zarazem szykownie i wesoło, połóżmy na stół komunijny piękny, jakże elegancki i dostojny w swej prostocie biały obrus (dobrze by było, przed położeniem obrusu, go wykrochmalić aby biel będzie olśniewająca a zapach komunijnego obrusu odświeży nam pięknie cały pokój).  Wzdłuż stołu połóżmy cienki zielony bieżnik np. w  groszki. Będzie on stanowił świetne tło dla konieczne białej zastawy i przezroczystego szkła. Do urozmaicenia i nadania koloru wiosny naszemu komunijnemu stołowi dodajmy kilka lampioników z zielonego szkła z małą świeczką. Ponieważ, komunia to pora wiosny w rozkwicie, czym był by nasz piękny świąteczny stół bez świeżych kwiatów?  Doskonałą i tanią dekorację, komunijnego stołu, będzie stanowił świeżo ucięty bukszpan, możemy ułożyć go na czystych talerzach na białej serwetce, albo ułożyć po kilka gałązek, przewiązanych papierową wstążeczką obok sztućców.

Jak  samemu zrobić stroik na komunijny stroik?

Nic prostszego, weźmy duży szklany, bądź kryształowy puchar. Zakupmy dużą grubą i najlepiej białą świecę,  wokół niej ułóżmy krótko przycięte białe pęki róż, zielone hortensje i konwalie, stroik będzie wyglądał świeżo i odświętnie. Dobrą dekorację stołu na komunię stworzą również, konwalie umieszczone w różnego rodzaju szklanych kielichach, przewiązanych kokardą.

Na komunijnym stole, nie powinno zabraknąć, również świeczników, które niewątpliwie podkreślą świąteczną okazję.

Możemy również ozdobić je sami: wytnijmy z kolorowego papieru motyle i przyczepmy je do lichtarzy. Dobrym sposobem, będzie również wycięcie z wzorzystych papierów w odcieniach zieleni i bieli motyli o różnych wielkościach i kształtach, a następnie połączenie ich cienkim drucikiem. Tak przygotowaną ozdobę układamy wzdłuż naszego przystrojonego odświętnie stołu na komunijne przyjęcie, będzie wesoło, elegancko i wiosennie.

Stół na chrzciny naszego dziecka

Z okazji chrzcin naszej malutkiej pociechy, urządźmy stół w kolorach, dobrze będą zdawały egzamin słodkie odcienie różu i błękitów. Chociaż maluch zapewne nie będzie świadom uroczystości wydawanej na jego cześć, możemy jednak sprawić, że na chrzcinach na stole pojawią się piękne bajkowe dekoracje, w sam raz dla oka naszego królewicza, albo królewny.
dekoracja stolu na chrzcinyStół oczywiście przykrywamy białym odświętnym obrusem, ale żeby cieszył też oko maluch wystarczy poprzekładać w poprzek stołu kilka barwnych wstążek.
Zastawa na chrzcinach, wcale nie musi być biała, nie będzie to w złym tonie jeżeli będzie w dwóch kolorach np. bieli i pastelowego różu, bądź błękitu, w końcu to chrzciny małego człowieka, a więc jemu ma się podobać. Aby nie przesadzić pamiętajmy, aby pozostałe elementy przebrania stołu dobrać tak, żeby pasowały do jednego lub drugiego koloru. Świetnym i jak najbardziej na miejscu sposobem, będzie wykorzystanie w jak największej ilości dwóch deseni: kropek i kratki.


Przy dekorowaniu stołu na chrzciny nie zapomnijmy o drobnych pomysłowych drobiazgach.

Pomysłowe drobiazgi dodają naszemu stołowi ogromnego uroku, nie zapominajmy więc o prostych i tanich, ale jakże niezastąpionych  ozdobach  z papieru.  Proste szklanki z grubego szkła, możemy umieścić  w papierowych np. błękitnych papilotkach do muffinek, a do szklaneczek włożyć małe świeczki i mamy oryginalne lampiony. Białe serwetki owińmy dodatkowo papierowymi kolorowymi serwetkami, otrzymamy w ten sposób barwny rożek, który dodatkowo, możemy owinąć wyciętymi z papieru obrączkami.
Podpisane obrączki, będą tworzyły oryginalną wizytówkę dla gości, a może i pamiątkę.
dekoracja stołu na chrzcinyPiętrowa patera do ciast i słodyczy wykonana nawet z plastiku, ale w odcieniach różu, błękitu, kropkach lub w kratkę doda bajkowego wyglądu. Małe świeczniki w różnych kształtach, talerzyki do ciast z motywami kwiatków, motylków na pewno ucieszą oko.
Fantastyczną i prostą dekoracją będzie papierowy bociek.  Korpus i skrzydła wytnijmy w białego papieru, a dziób i nogi z różowego, przyklejmy go do patyczka od szaszłyków i umieśćmy wśród kwiatów. Miłym akcentem będzie pamiątkowa karta dla gości. W prostą wykonana z papieru ramkę umieśćmy zdjęcie malucha i przewiążmy pastelową wstążeczką . Ten dobry i prosty sposób, można potem wykorzystać, gdy będziemy świętować urodziny dziecka.

Chrzciny to uroczyste święto, na naszym stole nie może więc zabraknąć świeżych kwiatów.  

Ponieważ stół ma przykuć, albo przynajmniej spróbować przykuć uwagą dziecka, zróbmy kilka małych bukiecików. Idealne do takich bukietów będą stokrotki , rumianki i małe różyczki, umieśćmy je w kolorowych osłonkach w pastelowych odcieniach naszego stołu, ozdobionych kratką, albo kropeczkami. Stół przystrojony kilkoma takimi bukietami, będzie jak najbardziej elegancki, ale co ważne dla naszego dzidziusia kolorowy i wesoły, w końcu chrzciny ma się tylko raz w życiu.

Stół na imieninowe przyjęcie

Jeżeli wiosną, bądź latem obchodzimy imieniny, udekorujmy nasz imieninowy stół w kolorach, panie z pewnością wybiorą romantyczne pastele, ciepłe i zawsze modne, panowie natomiast wybiorą odważniejsze kolory. Imieniny to okazja, która wymaga ładnej oprawy, ale naprawdę nie koniecznie nasz stół musi być przystrojony bardzo tradycyjnie np. tylko w biel, zaszalejmy to nasze święto.
Zamiast standardowego obrusu, połóżmy stylowa serwetę z nadrukiem, to dobre i proste rozwiązanie, zwłaszcza gdy chcemy ustawić na niej jednolita zastawę z delikatnej porcelany, oraz zdobionego szkła. Taka zastawa będzie wówczas pasowała do romantycznych pasteli na imieninową uroczystość dla pań, jak i mocno kolorową dla panów.

dekoracja stołu na imieninyNie dekorujmy kieliszków do wina, bądź innych napoi dodatkowo wstążeczkami, czy jakimiś innymi dekoracjami, imieniny to uroczystość dla dorosłych, więc takie dodatki będą wyglądały infantylnie i nie elegancko.
Całą dekorację z pewnością ociepli nam wykorzystanie motywu koronki. Doskonale doda eleganckiej delikatności, oraz nieco staroświeckiego uroku niezbędnemu na imieninowej uroczystości. Detal, który nada nam całości to gipiurowa taśma, organza, bądź kolorowa flizelina, którą, możemy obwiązać nasz wazon, zszywając ją na końcach. Możemy, również owinąć nią różnego rodzaju kolorowe, przezroczyste szklaneczki i zrobić w nich małe stroiki, albo wykorzystać taśmę do uszycia obrączek na serwetki.  W roli pierścienia na serwetkę, może wcielić nam się również, upleciony przez nas wianek z miniaturowych różyczek i gipsówki, utworzą nam wtedy perfekcyjna całość imieninowego stołu.    


Świeże kwiaty, bukiety to zawsze doskonała dekoracja imieninowego stołu.

Cóż bukiet róż to klasyka, która zawsze się sprawdza i niezmiennie pięknie i elegancko wygląda na imieninowym stole.  Są odstępstwa od tej reguły, jeżeli imieniny robimy w wiejskiej aranżacji np. na działce, albo w ogrodzie wtedy jak najbardziej na miejscu będą piękne świeże bukiety z okolicznych łąk, czy naszego przydomowego ogródka. 

Udostępnij znajomym :