Strona Główna » Kuchnia » Gotowanie i pieczenie » Jak się pozbyć zapachu baraniny?

Jak się pozbyć zapachu baraniny?

baranina, zapach baraniny, jak usunąć zapach baraniny, przyrządzanie baraniny, baranina przepisy,
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
Jak usunąć specyficzny baraniny?

Zapach baraniny jest tak specyficzny, że niewiele osób go lubi. Jednak jest to bardzo smaczne i szlachetne, więc nie warto go sobie odmawiać ze względu na przykry zapach. Charakterystyczny zapach można usunąć na kilka sposobów. W pierwszej metodzie wystarczy bardzo dokładnie wyciąć z mięsa , bo to on powoduje dziwny zapach mięsa. Tyle, że nie wystarczy wycięcie tego tłuszczu, który jest na, zewnątrz, ale konieczne jest także pozbycie się tłuszczu wewnątrz-tkankowego. Dla niektórych może to być trochę kłopotliwe, ale ta metoda gwarantuje usunięcie specyficznego zapachu z baraniny.

Innym sposobem pozwalającym na usunięcie nieprzyjemnego zapachu jest staranne baraniny w ciepłej wodzie. Kolejnym sposobem wymagającym poświęcenia czasu jest moczenie baraniny w maślance lub mleku przez dwa dni – wtedy mięso skruszeje i straci nieprzyjemną woń.
Warto jeszcze dodać, że oprócz zapachu duży wpływ, na jakość i smak mięsa ma okres, w jakim kupiliśmy mięso. Baraninę i jagnięcinę należy jeść tylko wiosną i latem, bo wtedy mięso ze sztuk zabijanych jest najsmaczniejsze.  W okresie między październikiem a marcem nie należy kupować tego rodzaju mięsa, ponieważ nie jest ono smaczne.

Zobacz także

deser-tysiaca-platkow

Jak przygotować deser tysiąca płatków? Deser prosto z Francji

FacebookTwitterGoogle+Pinterest Przepis na deser tysiąca płatków Istnieją desery, które są wpisane w kanon sztuki kulinarnej …

Pin It on Pinterest

Share This

Udostępnij znajomym...

Jeśli ten artykuł Ci się spodobał to udostępnij go znajomym