Strona Główna » Rodzina » Dziecko » Kiedy kupić dziecku telefon komórkowy?

Kiedy kupić dziecku telefon komórkowy?

bardzo często muszą dokonywać trudnych decyzji w odniesieniu do swoich  , m.in. kiedy podarować dziecku telefon komórkowy? Niestety nie ma na to złotego środka, decyzja ta zależy od dojrzałości i odpowiedzialności naszej latorośli.  

Aby ustalić odpowiedni czas na zakup pierwszego telefonu komórkowego dla dziecka, należy rozważyć następujące kwestie:

  • Potrzeba komunikacji. Zapewnienie dziecku telefonu umożliwia wygodną komunikację dla zapracowanych rodzin.
  • . Czy czujesz, że twoje potrzebuje komórki ze względów bezpieczeństwa? Czy wraca samo do domu ze szkoły? Czy cierpi na jakąś chorobę, która w pewnych sytuacjach wymaga natychmiastowego kontaktu?
  • Odpowiedzialność. Czy Twoje dziecko jest na tyle odpowiedzialne, aby być właścicielem potencjalnie drogiego urządzenia, jak ? Czy dba o swoje rzeczy? Czy nie zaniedba przez telefon innych obowiązków, np. dbanie o zwierzaka?
  • Wiedza techniczna. Czy odpowiada Ci to, że twoje dziecko ma dostęp do technologii, która zawarta jest w telefonie? Telefony komórkowe otwierają dostęp do mediów społecznościowych, filmów, gier, muzyki i innych rozrywek.  Warto zauważyć, jednak, że udowodniono, iż częste wysyłanie wiadomości tekstowych i poczty elektronicznej może zakłócić koncentrację u dzieci.
  • Koszty. Czu budżet rodzinny pozwala na dodatkowy wydatek miesięczny?
  • Zachowanie. Czy dziecko rozumie, że nie wolno mu korzystać z telefonu w pewnych miejscach, np. w szkole?
  • Rytm dnia. Pediatrzy zaobserwowali, że posiadanie telefonu wpływa na ilość czasu, jaką dzieci przeznaczają na sen. Dzieci te śpią krócej.
  • Promieniowanie z telefonu. Czy fale radiowe emitowane przez telefon mają wpływ na dziecka? Według  międzynarodowego badania przeprowadzonego w 2011 roku nie wykazano związku pomiędzy korzystaniem z telefonów komórkowych a guzami mózgu u młodzieży i nastolatków. Naukowcy podkreślają jednak, że potrzebne będą dalsze badania, ze względu na fakt, iż ludzie w tym badaniu nie korzystali z telefonów tyle, co w dzisiejszych czasach.

Podziel się z nami Twoimi odczuciami, co do tego tematu. Kiedy ty kupiłeś swojemu dziecku pierwszą komórkę?

Zobacz także

Close up portrait of a cute baby wrapped in a white towel with tongue sticking out

Pielęgnacja skóry normalnej niemowląt

FacebookTwitterGoogle+Pinterest Już noworodki mają określony typ skóry, wymagający odpowiedniej pielęgnacji. Najbardziej pożądana jest oczywiście skóra …

Pin It on Pinterest

Share This

Udostępnij znajomym...

Jeśli ten artykuł Ci się spodobał to udostępnij go znajomym