Zastosowania torebki po herbacie
Herbata to po kawie najchętniej popijany napój. Zazwyczaj parzy się ją z torebek o różnych kształtach, a po zaparzeniu torebki usuwa. W poniższym artykule pokażemy, że nie trzeba wyrzucać ich do kosza, lecz wykorzystać po raz drugi – zupełnie nietypowo.
Torebki po herbacie jako nawóz
Piękne, bujnie wyrośnięte kwiaty to nie tylko zasługa „ręki” ogrodnika. Przede wszystkim to kwestia dobrych warunków do wzrostu, czyli ziemi, podlewania oraz nawożenia odpowiednimi składnikami. Takim nawozem okazuje się być właśnie torebka po herbacie. Podczas przesadzania roślin do nowej doniczki należy taką torebką – może być taka tuż po zaparzeniu – przykryć otwór na spodzie doniczki i przysypać całość ziemią. Dzięki temu woda nie będzie uciekać z doniczki po podlaniu, a roślina otrzyma dużo niezbędnych jej składników stymulujących wzrost.
Torebki na spuchnięte oczy
Zmęczone oczy wymagają pielęgnacji, którą zagwarantować może właśnie herbata. Jeśli czujesz, że powieki oraz okolicę wokół masz opuchniętą, szarą, a same oczy bolą, wówczas konieczne jest sięgnięcie po herbatę. Wystarczy zaparzyć w filiżance dwie torebki herbaty – najlepiej jeśli jest mocna, dlatego nie trzeba zalewać jej dużą ilością wody. Po przestygnięciu naparu położyć torebki herbaty na oczach i pozostawić na 10 minut – skuteczność gwarantowana.
Torebki po herbacie – na zapach z kuwety
Posiadanie kota wiąże się z koniecznością posiadania kuwety dla niego. Troskliwy właściciel sprzątaj ją regularnie, przede wszystkim wymieniając żwirek. Często nie likwiduje to nieprzyjemnego aromatu, który może wydobywać się z pojemnika. Zamiast kupować środki ze sklepu, lepiej zaopatrzyć się w kilka zużytych – suchych – torebek po herbacie. Wystarczy wrzucić je do kuwety, a one wchłoną niemiłe zapachy.
Torebki po herbacie – do mycia luster
Wyczyszczenie lustra w taki sposób, żeby pozbyć się smug i zacieków wydaje się czasami niemożliwe. Woda z wybranym środkiem czyszczącym nie sprawdza się zgodnie z oczekiwaniami. W takiej sytuacji pomocą może być herbata. Torebkami herbaty nasączonymi w naparze można przemyć całe lustro przywracając mu jasność, przejrzystość i nie pozostawiając żadnych nieestetycznych zacieków.
Torebki po herbacie – do likwidacji mszyc
Mszyce są problemem, który może spowodować spustoszenie w ogrodzie albo doniczce. Niestety, zna go każdy ogrodnik, niezależnie jaki jest rozmiar jego ogródka – duży przed domem czy doniczki na balkonie. Środki chemiczne nie raz zwalczają nie tylko szkodniki, lecz szkodzą też roślinie. Żeby tego uniknąć najlepiej jest użyć herbaty. Dwie lub trzy torebki zalać niewielką ilością wrzątku – napar musi być mocniejszy, niż do picia – a następnie gdy herbata przestygnie polewać roślinę naparem wyciśniętym z torebek. Mszyce powinny dać spokój roślinie zrażone herbacianym smakiem.
Torebki po herbacie – na zapach stóp
Nie zawsze udaje się zachować dobry zapach stóp. Czasami trudno jest ściągnąć buty i skarpetki bez zawstydzenia albo bez strachu, że znów pojawi się nieprzyjemna woń. Jest to duży problem, w tym towarzyski, jednak herbata może pomóc. Wystarczy zaparzyć 3-4 torebki herbaty w 1 szklance wrzątku, a następnie moczyć w naparze stopy. Można również przecierać torebką stopy, czekając aż napar się wchłonie. Po pewnym czasie zapach albo zmniejszy się, albo zniknie.
Torebki po herbacie – do barwienia papieru
Papier wykorzystywany do robienia ozdób do domu, dekoracji, kartek urodzinowych i świątecznych oraz innych ozdób, nie zawsze ma odpowiedni kolor. Zdarza się, że trzeba go zmienić na brązowy, ciemniejszy, a w tym doskonale pomaga herbata. W filiżance należy zaparzyć 1 torebkę herbaty i poczekać, aż trochę przestygnie. Kartkę położyć na starych gazetach, żeby nie zabrudzić podłoża, a następnie zacząć przesuwać po niej torebkę z herbaty. Papier zacznie zmieniać kolor. W zależności od ilości przesunięć torebką w jednym miejscu uzyska się jasny lub ciemny kolor.
Torebka po herbacie – na ból zębów
Bolący, ropiejący ząb może powodować okropne cierpienia. Wizyta u dentysty jest konieczna, jednak zanim do niej dojdzie trzeba ulżyć sobie w bólu. Pomoże w tym nasączona naparem torebka herbaty. Musi mieć letnią temperaturę, żeby nie poparzyć dziąseł. Najlepiej umieścić torebkę wewnątrz ust, przy bolącym miejscu i delikatnie przygryźć. Antybakteryjne składniki herbaty zmniejszą obrzęk oraz ból.
Torebki po herbacie – do odtłuszczania
Torebki po herbacie nadają się świetnie do odtłuszczania. Jeżeli naczynia obleka warstwa tłuszczu trudnego do zmycia, wystarczy namoczyć je razem z 4-5 torebkami herbaty. Najlepszy efekt da zostawienie ich na noc razem i mycie dopiero następnego dnia. Być może tłuszcz magicznie nie zniknie, jednak będzie znacznie łatwiejszy do usunięcia.