Strona Główna » Kuchnia » Inne - Kuchnia » Jajka wielkanocne ozdobione listkami

Jajka wielkanocne ozdobione listkami

Jak ozdobić pisanki listkami?

Ozdabianie wielkanocnych jaj wzorami wymaga artystycznych zdolności i umiejętności, które nie każdy z nas niestety posiada. Najczęściej kończy się, że farbujemy jajka barwnikami spożywczymi kupionymi w sklepie lub gotujemy jajka w łupinach cebuli (przeczytaj więcej w artykule naturalne sposoby farbowania jajek) i zostawiamy je bez żadnych wzorków.

Istnieje jednak sposób aby pokryć wielkanocną pisankę kunsztownym motywem roślinnym.

ozdabianie jajek, malowanie jaj, pisanki, malowanie jajek, ciekawe pisanki, kolorowe pisanki, Dekoracje, Dekoracje świąteczne, dekoracje wielkanocne, Pisanki inspiracje, Wielkanoc, jajka na wielkanoc,
jajek wielkanocnych

 

Potrzebne nam będą oczywiście jajka oraz drobne listki o ciekawym kształcie np. pietruszki, koperku, traw. Mogą też być drobne kwiaty, stare rajstopy, nitka oraz barwnik do jajek kupiony w sklepie albo naturalny np. z łupin cebuli.

Do jajka przykładamy listki i kwiatki.

Zawijamy w kawałek rajstopy i zawiązujemy nitką. Musimy uważać aby listki nie pozawijały się.

Jajka gotujemy 15 minut w łupinach z cebuli z dodatkiem łyżki octu. Można również użyć barwników spożywczych kupionych w sklepie. Wtedy jajka ugotowane na twardo mocz w barwniku zgodnie z przepisem.

Tak przygotowane pisanki na pewno zaskoczą całą rodzinę.

Zobacz także

Jak zrobić atrament sympatyczny, czyli niewidzialny tusz?

Atrament sympatyczny służy do zapisywania tajnych informacji, które w normalnych warunkach będą niewidoczne. Zobacz film …