Strona Główna » Rodzina » Dziecko » Jak przystosować łazienkę dla dziecka?

Jak przystosować łazienkę dla dziecka?

PRZYJAZNA TWOJEMU DZIECKU

Dla naszego malucha toaleta to miejsce wyzwań. Poniżej podpowiadamy, jak sprawić, aby jej wyposażenie w łazience zachęcało do dbania o higienę, było bezpieczne, bezstresowe i przyjazne. Zacznijmy więc od własnego mieszkania.

łazienka dla dziecka, toaleta dla dzieci, jak przystosować łazienkę dla dziecka, bezpieczeństwo dziecka,  dostosowanie łazienki dla dzieci

My dorośli nie zwracamy uwagi na wysokość umieszczenia urządzeń sanitarnych, sedesu lub umywalki. Jednak dla kilkuletniego dziecka wszystkie urządzenia są zamontowane zbyt wysoko. Musimy więc zadbać o to, aby nasz maluch mógł bez problemu do nich dosięgnąć.

  • Doskonałym rozwiązaniem będzie stołeczek, wyposażony koniecznie w powierzchnię i nóżki antypoślizgowe. Ułatwi on dostęp do umywalki i doskonale spełni się w roli podnóżka, gdy nasze będzie siedziało na sedesie.
  • Własny wieszak na ręczniczek przy umywalce dla naszego malucha, umieszczony oczywiście na jego wysokości, a także nisko zawieszone małe lusterko. Zapewni mu komfort i ułatwi naszej pociesze zapamiętywanie dla nas tak prostych czynności jak mycie i wycieranie rączek po skorzystaniu z toalety.
  • Większość obawia się korzystania z sedesu, bo wydaje się im, że mogą do niego wpaść . Ten problem, można rozwiązać kupując plastikową nakładkę na sedes. Jest stosunkowo tania i kolorowa. Przyjazna dla oka dziecka i zachęcająca.
  • w łazience, bardzo często jest wilgotna lub po prostu mokra, więc chwila nieuwagi i gotowy. Tak więc gumowa matka antypoślizgowa oraz gumowy dywanik zakończą nasze obawy, jednocześnie zapewniając naszego dziecka.
  • Bardzo często dochodzi do licznych poparzeń właśnie w łazienkach, pomylenie kurka zimnej z gorącą wodą to normalne u małych dzieci. Aby więc temu zapobiec, warto zainstalować baterię z termostatem, która napełni umywalkę lub wannę wodą o właściwej temperaturze. Jest tak skonstruowana, żeby jej powierzchnia nie nagrzewała się, a nasz kilkulatek, dzięki zainstalowanej blokadzie, nie da rady odkręcić wrzątku.

Wymieniono pięć sposobów na urządzenie, dostosowanie małego dziecka. Na pewno maluch będzie się dużo lepiej czuł w nowej przerobione dla niego toalecie. Jeżeli znasz inne ciekawe pomysły to podziel się nimi z nami w komentarzu.

Hej, mam coś dla Ciebie...

Zapisz się do newslettera i pobierz ZA DARMO poradnik

"10 porad kulinarnych, które warto znać"

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji

Sprawdź swoją skrzynkę e‑mail, w ciągu kilku minut dostaniesz od nas wiadomość

Zobacz także

Jak przygotować ciekawe drugie śniadanie dla dziecka?

O ile w przedszkolu nie trzeba martwić się o posiłki dziecka, o tyle w szkole …

Hej, mam coś dla Ciebie...

Zapisz się do newslettera i pobierz ZA DARMO poradnik

"10 porad kulinarnych, które warto znać"

Sprawdź swoją skrzynkę e‑mail, w ciągu kilku minut dostaniesz od nas wiadomość