Strona Główna » Kuchnia » Gotowanie i pieczenie » Jak się pozbyć zapachu baraniny?

Jak się pozbyć zapachu baraniny?

baranina, zapach baraniny, jak usunąć zapach baraniny, przyrządzanie baraniny, baranina przepisy,
Jak usunąć specyficzny baraniny?

Zapach baraniny jest tak specyficzny, że niewiele osób go lubi. Jednak jest to bardzo smaczne i szlachetne, więc nie warto go sobie odmawiać ze względu na przykry zapach. Charakterystyczny zapach można usunąć na kilka sposobów. W pierwszej metodzie wystarczy bardzo dokładnie wyciąć z mięsa , bo to on powoduje dziwny zapach mięsa. Tyle, że nie wystarczy wycięcie tego tłuszczu, który jest na, zewnątrz, ale konieczne jest także pozbycie się tłuszczu wewnątrz-tkankowego. Dla niektórych może to być trochę kłopotliwe, ale ta metoda gwarantuje usunięcie specyficznego zapachu z baraniny.

Innym sposobem pozwalającym na usunięcie nieprzyjemnego zapachu jest staranne baraniny w ciepłej wodzie. Kolejnym sposobem wymagającym poświęcenia czasu jest moczenie baraniny w maślance lub mleku przez dwa dni – wtedy mięso skruszeje i straci nieprzyjemną woń.
Warto jeszcze dodać, że oprócz zapachu duży wpływ, na jakość i smak mięsa ma okres, w jakim kupiliśmy mięso. Baraninę i jagnięcinę należy jeść tylko wiosną i latem, bo wtedy mięso ze sztuk zabijanych jest najsmaczniejsze.  W okresie między październikiem a marcem nie należy kupować tego rodzaju mięsa, ponieważ nie jest ono smaczne.

Zobacz także

10 sposobów na zastosowanie oleju kokosowego

Zastosowania oleju kokosowego Olej kokosowy jest darem natury, z którego trzeba korzystać jak najczęściej. Nie …