Strona Główna » Finanse » Budżet domowy » Jak wybrać dobre ubezpieczenie samochodu?

Jak wybrać dobre ubezpieczenie samochodu?

Jak wybrać samochodu?

Każdy kierowca, który kupuje musi pamiętać wykupić . Niektóre rodzaje ubezpieczenia są obowiązkowe, inne nie, ale niezależnie od ich rodzaju, konieczne jest wybranie dobrego ubezpieczenia, które faktycznie ochroni kierowcę oraz pojazd w razie przykrego wydarzenia na jezdni.

Jak wybrać ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenie samochodu OC

Ubezpieczenie OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej to obowiązkowa polisa. Każdy posiadacz samochodu powinien ją posiadać i to najlepiej od razy po zakupie auta. Dzięki niemu uzyskuje się komfort jazdy, poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza ze względu na to, że ubezpieczyciel pokryje szkody, jakie ewentualnie można wyrządzić innym kierowcom na drodze. Sprawia to, że nie trzeba bać się, że gdy odpowiadasz za , ty będziesz pokrywał jego koszty. Przy tym warto pamiętać, że warunki OC są identyczne u każdego ubezpieczyciela i jest to regulowane ustawą. Jeżeli zaniedbasz posiadanie ubezpieczenia OC lub uznasz, że go nie potrzebujesz, możesz spodziewać się kar finansowych.

Ubezpieczenie samochodu AC

Drugim możliwym ubezpieczeniem jest AC – jest ono dobrowolne. W przeciwieństwie do OC stanowi ono ochronę dla właściciela pojazdu. Dzięki niemu możliwe jest otrzymanie rekompensaty związanej z wypadkiem. Bardzo ważny jest fakt, że ubezpieczenie obejmuje nie tylko kolizje, ale również kradzież samochodu. W zależności od tego, jakie będą składniki AC tak wysokie lub niskie będą składki.

Porównanie ubezpieczeń samochodowych

W poszukiwaniu dobrego ubezpieczenia można skorzystać z tego, co oferuje . Znajduje się w nim sporo porównywa rek ubezpieczeń samochodowych. Niektóre, bardziej profesjonalne strony oferują wyszczególnienie warunków , więc od razu można mieć pierwszy ogląd co się opłaca, a co nie.

Wysokość składek ubezpieczeniowych

Tym, co przede wszystkim interesuje kierowców jest wysokość składek, jakie będzie zobowiązany płacić. Ubezpieczyciele oferują różne zniżki, nie raz korzystne, ale dostępne w zależności od wieku, praktyki jazdy, jak również bezszkodowej jazdy. Żeby przed podpisaniem umowy wiedzieć, ile będzie się płaciło, można skorzystać z kalkulatora składek – są one dostępne nawet na stronach ubezpieczycieli. Należy uzupełnić kalkulator o swoje dane, dane samochodu – zajmuje to od 5 do 10 minut. Gdy wynik obliczeń jest korzystny i jest zgodny z oczekiwaniami, samo zamówienie także nie trwa dłużej, niż wskazany czas.

Spotkanie z agentem ubezpieczeniowym

Strony internetowe oferują różne opcje ubezpieczeń i proste wyliczenia, a ubezpieczyciele zachęcają do zamawiania usług przez Internet. Jednak nie należy bazować tylko na tym. W Internecie oferowane ubezpieczenia zawsze wyglądają atrakcyjnie i czasami nie ma podanych ukrytych kosztów lub kosztów, które pojawiają się później. W związku z tym lepiej zasięgnąć porady specjalisty, czyli przedstawiciela ubezpieczeniowego. Zazwyczaj przedstawicielowi zależy na osiągnięciu dobrych wyników sprzedaży, więc będzie skłonny do udzielenia dodatkowych zniżek.

Staraj się negocjować stawki ubezpieczenia

Nie jest konieczne podpisanie takiej umowy, jaką przedstawia przedstawiciel albo oferta w Internecie. Nie tylko można, ale warto negocjować i ustalać indywidualne warunki umowy. Dzięki nim ochrona może dotyczyć większej ilości sytuacji, nawet ochrony zwierząt przewożonych w samochodzie albo zawierać rezygnację z tych zapisów na rzecz niższych składek.

Przeczytaj także: Jak wybrać dobre ubezpieczenie mieszkania 

Hej, mam coś dla Ciebie...

Zapisz się do newslettera i pobierz ZA DARMO poradnik

"10 porad kulinarnych, które warto znać"

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji

Sprawdź swoją skrzynkę e‑mail, w ciągu kilku minut dostaniesz od nas wiadomość

Zobacz także

10 rzeczy których nigdy nie należy udostępniać na Facebook’u

Wiele osób nie ma pojęcia o tym, że udostępniane przez nich zdjęcia lub filmy na Facebook’u …

Hej, mam coś dla Ciebie...

Zapisz się do newslettera i pobierz ZA DARMO poradnik

"10 porad kulinarnych, które warto znać"

Sprawdź swoją skrzynkę e‑mail, w ciągu kilku minut dostaniesz od nas wiadomość