Strona Główna » Dom i ogród » Sztućce – czyszczenie domowym sposobem

Sztućce – czyszczenie domowym sposobem

, widelce, łyżki i łyżeczki to niezbędne elementy zastawy stołowej. Zarówno zwykłe stalowe jak i srebrne z czasem porywają się nalotem, który szpeci. W poniższym artykule poznasz sprawdzone, domowe sposoby na sztućców.

Sposoby na czyszczenie stalowych sztućców

Istnieje kilka popularnych metod na domowe czyszczenie stalowych sztućców. Sprawdź, który będzie najlepszy dla Ciebie.

Czyszczenie sztućców roztworem sody i octu

Roztwór sody i octu ma szerokie zastosowanie. To uniwersalny środek do czyszczenia. Soda i nadają się również do usuwania przebarwień ze sztućców. Do wlej 1,5 litra wody i 2 łyżki octu spirytusowego. W roztworze zanurzamy sztućce i pozostawiamy na około 20-30 minut. Po upływie tego czasu opłucz sztućce i wytrzyj do sucha.

Zobacz też: zastosowanie sody oczyszczonej

Czyszczenie sztućców sodą i sokiem z cytryny

Innym sposobem pozbycia się zanieczyszczeń ze sztućców jest papka utworzona z sody oczyszczonej i soku z cytryny. Ten specyfik nałóż na gąbkę i delikatnie wyczyść sztućce. Następnie wypłucz w wodzie i wypoleruj miękką szmatką.

Zobacz też: nietypowe zastosowanie cytryny w domu

Czyszczenie sztućców pastą do zębów

Innym popularnym sposobem na czyszczenie sztućców jest wykorzystanie pasty do zębów. Na gąbkę nałóż odrobinę pasty do zębów. Wyczyść gąbką do mycia naczyń, opłucz.

Oliwa doda blasku sztućcom

Jeżeli chcesz aby twoje sztućce pięknie lśniły możesz użyć oliwy lub oleju. Czyste i suche sztućce za pomocą szmatki zanurzoną w oliwie. Pamiętaj, aby nie przesadzić z ilością oliwy. Zbyt duża jej ilość sprawi, że zamiast eleganckiego połysku, będziesz mieć brzydki, tłusty nalot.

Jak wyczyścić srebrne sztućce

Srebrne sztućce - jak czyścić

Srebrnych sztućców, naczyń nie można wkładać do zmywarki. Nawet najlepsza zmywarka potrafi skutecznie zniszczyć warstwę srebra. Ściemniałe srebrne naczynia i sztućce można wyczyścić domowymi sposobami za pomocą foli aluminiowej i soli. Weź płaski garnek i wyłóż go folią aluminiową (włącznie z bokami). Włóż do niego srebrną, pociemniałą zastawę, zalej wodą i dodaj kilka łyżek soli. Wodę doprowadź do wrzenia i gotuj około 10 minut. Po tym czasie wyłącz palnik a po przestudzeniu wyjmij i wytrzeć do sucha.

Zobacz też: srebro z dala od jajek

Zobacz także

Przenoszenie danych

Praktyczne rozwiązania w świecie Xperia. Jak łatwo przenieść dane z telefonu i na telefon?

Na wartość danego smartfonu składa się szereg czynników. Z jednej strony będzie to na pewno …