Strona Główna » Zdrowie » Choroby i leczenie » Migrena – jak ją leczyć i zapobiegać?

Migrena – jak ją leczyć i zapobiegać?

migrena objawy, migrena dieta, ataki migreny, jak leczyć migrenę, migreny objawy, przyczyny migreny
migreny

Sposób na migrenę – migreny

Silny głowy to przekleństwo, ale i znak, że nasz organizm woła o pomoc. Zamiast zagłuszać organizm chemią, zacznijmy od poznania w pierwszej kolejności przyczyn swojej , a potem spróbujmy sobie pomóc naturalnymi sposobami.

Jeśli cierpisz na migrenę i z jej powodu kilka razy w miesiącu spędzasz długie godziny w ciemnej sypialny, bo każdy promyk słońca przyprawia cię o mdłości, bierzesz zwolnienie z pracy i rezygnujesz z realizacji swoich planów wiesz jak straszna chorobą jest . Nie jest, więc żadnym pocieszeniem fakt, iż od czasów starożytności cierpiała na migrenę ludzkość, a wśród nich takie sławy jak: Juliusz Cezar; Fryderyk Chopin; Albert Einstein; Marilyn Monroe czy Greta Garbo.  Najgorsze jest to, iż od tysiąclecia, oprócz nazwy, niewiele się zmieniło w sprawie migreny. Niestety dalej nie wiadomo jak ja skutecznie leczyć. Gdy zapytamy lekarza jak skutecznie pozbyć się migreny, lekarze bezradnie rozkładają ręce, ponieważ uznawana jest za nieuleczalną, a potem po prostu naszpikują nas tabletkami przeciwbólowymi w końskich dawkach, albo, co gorsze lekami przeznaczonymi do leczenia padaczki, chorób serca, lub depresji.

Migrena objawia się na wiele różnych sposobów. Bardzo często towarzyszą jej zaburzenia neurologiczne takie jak: mroczki, błyski przed oczami, problemy z mówieniem, drętwienie ciała. Podczas napadu, który potrafi trwać od 4 do 72 godzin, tych atrakcji może pojawić się więcej: mdłości, wymioty, nadwrażliwość na dźwięki, światło lub zapachy.

Co jest przyczyną migreny?

Istnieje kilka naukowych teorii na temat migreny, ale żadna z nich nie została potwierdzona w stu procentach. A więc, według naukowców u podstaw migreny leżą: zaburzenia przepływu krwi w naczyniach mózgu, inna mówi, że ból jest skutkiem zapalenia tkanki nerwowej mózgu, a jeszcze inna, że przyczyną choroby mogą być uwalniane z zakończeń nerwowych białka, które to drażnią opony mózgowe. Uważa się również, że tego rodzaju nadwrażliwość mózgu na bodźce może niestety być dziedziczna.

O jakie bodźce chodzi?

No cóż, może ich być równie wiele, ile przypadków migreny. Raz, może to być zjedzenie lub wypicie czegoś niewskazanego, innym razem za dużo lub za mało snu, intensywne zapachy, albo po prostu fakt, że zaczął się weekend. Dlatego!!!
Na kolejnej stronie przeczytasz jaką dietę powinny stosować osoby z migreną, a także jak sobie radzić z atakami migreny i jak im zapobiegać.

Zobacz także

Wpadki na ślubie

10 wpadek ślubnych, których warto unikać na weselu

Jak uniknąć wpadek ślubnych? Ślub to wyjątkowa uroczystość dla wszystkich młodych par, jak również dla zaproszonych …